Святослав Вакарчук знайшов інший спосіб покинути Верховну Раду

Він вийде з фракції «Голос», а потім його виключать з партії

Святослав Вакарчук знайшов інший спосіб покинути Верховну Раду
фото УНІАН
Святослав Вакарчук оголосив, що складе повноваження народного депутата, 11 червня

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук знайшов спосіб позбутися депутатського мандата після того, як Верховна Рада не підтримала його відставку.

«Оскільки власні рішення я не змінюю, то єдиний вибір, який Верховна Рада мені залишила за законом, це спочатку вийти з фракції, а потім бути виключеним з’їздом партії з виборчого списку, що, згідно з Конституцією, автоматично призведе до втрати мною депутатського мандату», - написав він на Facebook 19 червня

Під час засідання парламенту 19 червня спікер Дмитро Разумков уже оголосив про вихід Вакарчука з фракції. 26 червня на з'їзді «Голосу» його виключили з партії, таким чином позбавивши мандату.

Нагадаємо, Святослав Вакарчук оголосив про намір покинути Верховну Раду минулого тижня, 11 червня, під час брифінгу в Маріїнському парку. Проте під час засідання 18 червня парламент не підтримав його відставку: за проголосували тільки 175 депутатів із 226 необхідних.

Своє рішення покинути Раду Вакарчук аргументував кількома причинами: щоб партія перестала асоціюватися із ним персонально, а також щоб позбавити її частини критики. При цьому він наголосив, що надалі продовжуватиме політичну діяльність, зокрема в партії «Голос», а також планує запуск освітнього проекту. Його місце в Раді має зайняти 31-річна киянка Аліна Свідерська, яка йшла під 19 номером у партійному списку.

Нагадаємо, партію «Голос» створили наприкінці травня 2019 року. На виборах до парламенту політсила Вакарчука набрала 5,83% голосів і разом з мажоритарниками отримала 20 мандатів. До того Святослав Вакарчук вже один раз був народним депутатом: у 2007 році він пройшов до парламенту за списком блоку «Наша Україна – Народна самооборона», однак через рік, у вересні 2008 року, склав депутатські повноваження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук