Тарута порадив владі, як реінтегрувати в склад України окуповані Крим і Донбас

СуспільствоВолодимир Пиріг, 23 листопада 20145860

В умовах війни держава стикається з дилемою: що є ціннішим ресурсом — люди чи території? І чесна розмова про це повинна стати початком загальнонаціонального діалогу про майбутнє України, вважає екс-губернатор Донецької області, нині народний депутат Сергій Тарута.

Територіальна цілісність не може бути предметом політичного або економічного торгу, написав він у своїй статті для газети «Дзеркало тижня. Україна».

«Моя особиста позиція однозначна. Контроль над державним кордоном України повинен бути відновлений за всяку ціну і якомога швидше. А за життя, безпеку, гідність і благополуччя кожного громадянина України держава повинна боротися до кінця», - написав екс-голова Донецької облдержадміністрації.

В законодавчому плані це означає реалізацію низки заходів. Зокрема, повинна бути розроблена державна програма реінтеграції Криму та окупованих територій Донбасу (створення ЗМІ для мовлення на окупованих територіях, створення мережі доступних державних інститутів для українців в зоні окупації, створення житлової інфраструктури та працевлаштування внутрішніх переселенців і т. д.).

Також потрібно забезпечити соціальний захист та необхідні житлові умови для внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму.

Для ефективної реалізації цих заходів, на думку Тарути, в структуру Кабінету Міністрів необхідно ввести посаду віце-прем'єра з реінтеграції окупованих територій.

Як повідомляв ZAXID.NET, чинний голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко заявив, що проситиме президента України Петра Порошенка пом'якшити режим економічної блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук