Телеканал з Харкова перевірять через передачу про Крим, показану за гроші РФ

Як зазначили у Нацраді з питань телебачення, канал показав програму, вміст якої суперечить українському законодавству

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку одного з харківських кабельних телеканалів через ознаки визнання анексії Криму.

Як написав у Facebook член Нацради Сергій Костинський, йдеться про кабельний телеканал ТОВ «Прогресивні технології та комунікації».

«В ефірі телеканалу неодноразово транслювалася передача, присвячена Севастопольській біологічній станції з неоднозначним змістом: «Якщо вам доведеться побувати в Севастополі, зверніть увагу на білу ошатну будівлю... Наразі це Інститут морських біологічних досліджень імені Олександра Ковалевського Російської Академії наук. Наступник Севастопольської біологічної станції зберігає і примножує славні традиції морських дослідників», – зазначив Костинський.

Він зауважив, що авторами передачі не було зазначено, що так званий «Інститут морських біологічних досліджень ім. О.О.Ковалевського РАН» – це установа, що була створена окупаційною владою після анексії Криму та захоплення Інституту біології південних морів ім. О.О.Ковалевського НАН України.

Таким чином, на переконання членів Нацради, цей контент має ознаки порушення вимог абзацу дев’ятого частини другої статті 6 закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Зокрема, законом не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що місять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Костинський також зазначив, що ця передача була профінансована фондом «Русский мир», який було створено в 2007 році указом президента РФ Володимира Путіна.

«Звернулися за цим фактом до СБУ», – підкреслив Костинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук