Тільки 3-4 підрозділи закарпатських ВНЗ мають право на існування
Минулорічна ситуація, коли один пільговик міг бути зарахований відразу у кілька ВНЗ, цього року не повториться. Тепер особи, що мають право на позаконкурсний вступ, мають відразу подавати у приймальну комісії оригінали документів. Окрім того, відтепер виші можуть за погодженням з Міністерством, визначати кількість місць для пільговиків (але не менше 25% від обсягів держзамовлення на кожний напрямом).
Про новації в цьогорічні вступній кампанії розповів на прес-конференції в Ужгороді ректор ЗакДУ Федір Ващук. За словами ректора, враховано недоліки минулорічної вступної кампанії і запроваджено досить серйозні зміни в умови прийому у вищі навчальні заклади. «Скорочено перелік дисциплін для вступу, а сама вступна кампанія змістилася на місяць. При зарахуванні також враховуватиметься середній бал атестату, який додаватимуть до результатів Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), чого раніше не було», – зазначив Федір Ващук.
Зазнали змін і випускників вишів, які подаються у магістратуру. Ще три роки томі, за словами Федора Ващука, у ЗакДУ увели для таких студентів обов’язкові іспити з української ділової мови, інформатики та іноземної мови. Тепер умова складання іспиту з української мови є узаконена Міністерством освіти і науки для всіх вузів України. Ректор також зазначив, що на сьогодні в Україні підготовано концепцію перебудови магістратури, зокрема пропонується запровадити три типи магістратури: дослідницьку, кар’єрну та професійну, а також прирівняти тривалість навчання до європейських вимог.
Розповів ректор і про якість нинішньої освіти в області. За його словами, із 50 структурних підрозділів різних вишів, що діють сьогодні в області, тільки 3-4 мають підстави для існування. Зокрема це філія Славістичного університету, ВНЗ у Хусті, Сваляві. «Закарпаття також має великі проблеми з кадровим забезпеченням. В Ужгороді працює більше професорів, ніж у цілій Словаччині. Але вони зосереджені на 6-7 спеціальностях, інші 30 спеціальностей такого рівня науковців не мають. Зокрема по спеціальності облік та аудит, фінанси, є тільки три кандидати наук», - зазначив Федір Ващук.
Ректор також зазначив, що виші області не мають жодного наукового видання з міжнародним кодом ISSN. ЗакДУ вдалося першому отримати такий код для наукового вісника, й то через партнерський університет у Ніцці (Франція), наразі готується для отримання такого коду ще одне видання.