«Тимчасовим президентом» Молдови замість Ігоря Додона стане голова парламенту

17 жовтня Конституційний суд республіки постановив, що для виконання функцій президента Молдови може бути призначений тимчасово виконуючий обов’язки президента

СвітКатерина Чурилова, 24 жовтня 201710140
«Тимчасовим президентом» Молдови замість Ігоря Додона стане голова парламенту
фото NTV.md
Ігор Додон своє відсторонення вважає «кроком до узурпації влади»

Указ про призначення міністра оборони Молдови замість президента країни Ігоря Додона підпише спікер парламенту Андріан Канду. Про це повідомляє Newsmaker з посиланням на прес-службу парламенту.

Указ про призначення головою Міноборони Еуджена Стурзи, кандидатуру якого двічі відкинув Додон, може бути підписаний 24 жовтня.

У прес-службі парламенту Молдови повідомили, що Канду може підписати указ про призначення Стурзи 24 жовтня. До цього часу з адміністрації президента в парламент мають надійти всі необхідні, відповідно до процедури, документи.

Якщо указ буде підписаний, в той же день Стурза може принести присягу і вступити на посаду.

17 жовтня Конституційний суд Молдови постановив, що для виконання функцій президента Молдови замість Ігоря Додона може бути призначений тимчасово виконуючий обов’язки глави держави.

У рішенні суду йдеться, що відмова Додона затвердити повторно висунутого прем'єром кандидата на пост міністра оборони – це порушення Конституції.

Після цього уряд Молдови направив звернення до Конституційного суду з проханням визначити умови, при яких виправдано тимчасове виконання обов'язків президента країни при схваленні кандидатури міністра оборони, а також призначити того, хто виконає ці обов'язки.

Конституційний суд Молдови постановив, що спікер парламенту Молдови Андріан Канду або прем'єр-міністр Павло Філіп підпишуть указ про призначення глави Міноборони замість президента Ігоря Додона.

У своїй заяві Додон назвав дії Конституційного суду «ще одним кроком до повної узурпації влади в країні».

Раніше спікер Андіан Канду заявляв, що рішення КС не торкнеться інших повноважень президента, його мандата або дій, що це всього лише спосіб розблокувати ситуацію, коли в країні майже рік немає міністра оборони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук