Томенко підозрює, що Балога поклав око на національний парк "Синевир"

18 грудня 20083280

Заступник Голови Верховної Ради України, член БЮТ Микола Томенко висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася на Закарпатті навколо Національного природного парку "Синевир". Він звернувся до голови парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з проханням на найближчому засіданні розглянути дане питання з метою якнайшвидшого втручання у цю ситуацію, - повідомляє прес-служба БЮТ.

У березні поточного року Закарпатська обласна рада без жодних узгоджень з Верховною Радою України, центральними органами виконавчої влади та дирекцією парку своїм рішенням передала у комунальну власність частину Національного природного парку "Синевир". Через два місяці рішенням тої ж ради було створене комунальне підприємство "Озеро Синевир", за яким були закріплені унікальний Музей лісу та сплаву і озеро Синевир на правах повного господарського відання. Більше того, вже у травні цього року на території парку розпочалися незаконні будівельні роботи.

Микола Томенко звертає увагу на те, що Національний природний парк "Синевир" відноситься до земель природно-заповідного фонду та Постановою ВРУ від 23.12.1993 його передано до підпорядкування Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Згідно з інформацією міністерства, жодного узгодження щодо передачі частини парку у комунальну власність не проводилося. Окрім того, відповідно до Земельного кодексу України, землі під об’єктами природно-заповідного фонду та історико-культурними об’єктами, що мають національне та загальнодержавне значення, не можуть передаватися до комунальної власності.

"Дана ситуація викликала велику стурбованість не лише серед науковців, екологів, журналістів та громадськості Закарпаття, а і всієї України. Крім того, 12 грудня цього року депутати Ужгородської міської ради звернулися до Верховної Ради України з вимогою провести позачергові вибори Закарпатської обласної ради через неодноразові порушення нею Конституції та законів України. Одним з таких порушень законодавства України вони визначили рішення щодо парку "Синевир", - зауважив Микола Томенко.

Зважаючи на це, він звертається до профільного Комітету з проханням негайно вивчити ситуацію навколо НПП "Синевир", розглянути можливість вжиття заходів для заборони передачі земель цього парку до комунальної власності, а також щодо залучення відповідних правоохоронних органів до вивчення даного питання.

До речі, як повідомляють численні ЗМІ, ініціатором рішення Закарпатської облради щодо переведення у комунальну власність частини Національного природного парку "Синевир" був перший заступник голови Закарпатської ОДА, брат керівника Секретаріату Президента Іван Балога. Зовсім нещодавно Президент Віктор Ющенко "за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм" нагородив Івана Балогу орденом за "За заслуги" III ступеня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук