Трьом «водолазам»-ліквідаторам аварії на ЧАЕС присвоїли звання «Героїв України»

Усі троє, спустившись в басейн під зруйнованим реактором і відкривши запірні клапани, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС

Троє інженерів, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції – Олексію Ананенку, Валерію Беспалову та посмертно Борису Баранову.

«Старший інженер-механік реакторного цеху ДП "Чорнобильська АЕС" у 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерій Беспалов та начальник зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) удостоєні найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року. Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС», – ідеться у повідомлення на сайті президента.

Варто уточнити, що Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух. Попри те, що всі троє були інженерами, після цього їх прозвали «водолазами». Під реактором вони були 2-3 години, і, за свідченнями Ананенка, отримали некритичну дозу радіації.

Про їхній героїзм увесь світ дізнався завдяки мінісеріалу «Чорнобиль» від HBO. Усі троє також у 2018 році були нагороджені президентом України Орденом «За мужність» III ступеня, лише Баранов - посмертно (помер у 2005 році).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук