Голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін звернув увагу на той факт, що зазвичай коли САП за підтримки НАБУ вручає підозру, то антикорупційне бюро в соцмережах та на сайті пояснює її суть. Однак у випадку з підозрою львівському меру Андрію Садовому такої комунікації щодо доказової бази не було.
В коментарі 24 каналу відомий антикорупціонер заявив, що це той випадок, коли САП вчинила не так, як вважали детективи антикорупційного бюро, тому вони й мовчать. Така відсутність комунікації з боку НАБУ насторожує.
«Якщо ми караємо мера, який залучає інвестиції і робить це законно, то це мотивація всім іншим мерам цього не робити. Вважаю, що підозра, яку прокуратура висловила меру Львова, є дивною», – підсумував Шабунін.
Подробиці: У чому підозрюють Андрія Садового
Економіст Сергій Фурса коментуючи підозру від САП Андрію Садовому висловив переконання, що будь-яка влада має домовлятися з інвесторами, аби вони будували заводи та створювали свої компанії в Україні в тому місці, де працює той чи інший чиновник.
«Зараз мера Львова звинувачують в тому, що він приваблював інвестиції. Це досить дивний скандал», – зазначив експерт.
За його словами, приваблювати інвесторів варто, адже тоді створюються нові робочі місця, місто працює на експорт та отримує податки.
«Це головне, для цього і створюється влада. Вона має створити умови та бути регулятором для того, щоб приходили інвестори. Тому якщо інвесторів можна привабити тим, що ви їм виділяєте землю, то звісно це варто робити. Бо ви конкуруєте зараз за робочі місця з Польщею, Словаччиною та Румунією», – наголосив Фурса.
Своєю чергою, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко заявила, що в країні бракує справедливої системи правосуддя та ефективно працюючих правоохоронних органів.
Через це всі європейські механізми, або інструменти і стимули, які діють в Європі, на практиці в нас не завжди можна якісно застосувати.
«Перший наголос треба робити на побудові справедливого правосуддя і неефективно працюючих правоохоронних органів, які зможуть гарантувати наявність рівних правил гри і прозорої конкуренції», – прокоментувала експертка.
За словами Анни Дерев'янко, тільки після цього можна нанизувати інші європейські стимули, які є в Європі чи світі. Оскільки в державі є нагальна потреба розвивати той чи інший регіон за допомогою різного інструментарію, який є в світі.
Нагадаємо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила Садовому про підозру зловживанні владою 21 листопада. Підозру оголосили у справі будівництва нідерландською компанією CTP індустріального парку на території 23 га у Рясному. Ця компанія ще у 2015 році перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім індустріальним парком на 3000 робочих місць, однак досі не приступила до роботи через порушену у цій справі кримінальну справу. Прокурори САП заявляють, що цю землю міська рада продала за заниженою ціною. Протягом 2016-2017 років в міській раді та вдома в Андрія Садового і кількох чиновників ЛМР проводили обшуки у цій справі.
У середу, 27 листопада, Вищий антикорупційний суд України обере міру запобіжного заходу міському голові Львова Андрію Садовому. Засідання, на якому мають обрати міру запобіжного заходу Андрію Садовому, відбудеться о 12:15 у Вищого антикорупційного суду у Києві. Раніше, нагадаємо, стало відомо, що САП клопотатиме перед судом про заставу у 50 млн грн.