Ціни на квартири в новобудовах торік зросли на 6,6%, на вторинному ринку – на 11,1%

Найбільше подорожчали дво- та трикімнатні квартири

Ціни на первинному ринку житла в Україні в 2019 році зросли на 6,6% порівняно з 2018 роком, на вторинному – на 11,1%. Про це повідомила Державна служба статистики (Держстат).

Згідно з оприлюдненими даними, найбільше зростання цін на первинному ринку житла, себто в новобудовах, у 2019 році зафіксували на трикімнатні квартири (на 9,9%), тоді як однокімнатні подорожчали на 5,4%, а двокімнатні – на 6,5%.

Згідно з інформацією Держстату, в четвертому кварталі 2019 року зростання цін на житло прискорилося як на первинному, так й на вторинному ринку. Зокрема, в новобудовах ціни на житло зросли на 3,1% порівняно з третім кварталом (на 3,6% на однокімнатні квартири, на 2,8% – на двокімнатні, на 2,5% – на трикімнатні). При цьому, в третьому кварталі до другого зростання сповільнилося до 0,3%, у другому до першого – прискорилося на 2%.

На вторинному ринку житла у четвертому кварталі ціни на житло зросли на 2,7% порівняно з третім кварталом (на 3,9% на однокімнатні, на 3,5% – на двокімнатні, і на 0,7% – на трикімнатні) , тоді як у третьому кварталі до другого вони зросли на 1,3%, у другому порівняно з першим – на 1,9%.

Загалом 2019 року, порівняно із 2018 роком, вторинне житло подорожчало на 11,1%. Вартість однокімнатних квартир зросла на 10,4%, двокімнатних – на 12,2%, трикімнатних – на 10,5%.

Як писав ZAXID.NET, 2020 року експерти ринку нерухомості прогнозують зростання вартості за всіма класами житла на 5-10%, якщо економічна і політична ситуація в країні залишиться стабільною і прогнозованою. За несприятливих обставин подорожчання може бути більшим.

Згідно із розрахунками, які роблять львівські рієлтори, збільшення вартості житла в новобудовах у Львові відбудеться вже наприкінці січня або на початку лютого. Вторинний ринок, який реагує на зміни із запізненням, має подорожчати наприкінці березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук