ЦРУ й німецька розвідка понад 20 років прослуховували уряди майже сотні держав, – ЗМІ

Розвідки США та Німеччини шпигували в тому числі і за дружніми країнами

СвітЮрій Братюк, 12 лютого7170

Німецька федеральна служба розвідки BND та американське Центральне розвідувальне управління щонайменше 23 роки прослуховували уряди понад 100 країн. Про це йдеться в спільному розслідуванні німецького телеканалу ZDF та американського видання Washington Post.

Журналісти з'ясували, що BND та американське ЦРУ десятиліттями шпигували за державами, включаючи дружні країни. Вони використовували шифрувальні машини і могли читати повідомлення понад 130 урядів та розвідувальних органів.

Секретне спільне партнерство між ЦРУ і західнонімецькою розвідкою було відоме під кодовими назвами «Тезаурус» і «Рубікон».

Спецслужби володіли інформацією про вбивство десятків тисяч людей у деяких країнах і замовчували факти грубих порушень прав людини.

Зазначається, що BND та ЦРУ використовували швейцарську компанію Crypto AG, якою володіли в рівних долях, для прослуховування. Компанія випускала технологію шифрування для захищеного зв'язку і продавала її по всьому світу.

Найбільшими покупцями маніпульованих пристроїв шифрування були Саудівська Аравія та Іран. Німецьке шпигунське агентство, BND, покинуло операцію на початку 1990-х років через страх викриття, але ЦРУ не продавало активи компанії до 2018 року

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук