У 13 областях України обирають органи місцевої влади в 41 об'єднаній громаді

СуспільствоАндрій Стець, 11 грудня 20162900
Сьогодні українці обирають органи місцевої влади у 41 об’єднаній територіальній громаді

Сьогодні, 11 грудня, в 13 областях України відбуваються вибори місцевої ради та голови у 41 об’єднаній територіальній громаді.

Зокрема, вибори проходять в об'єднаних територіальних громадах Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей. Про це повідомляє громадянська мережа «Опора».

З них 3 є міськими, 13 – селищними, 25 – сільськими громадами,

Проведення цих виборів є заключним етапом об’єднання територіальних громад і набуття повноважень новими органами самоврядування.

Голосування відбувається з 08:00 до 20:00.

Мережа «Опора» зазначає, що присутні проблеми із поінформованістю виборців про заплановані вибори та їхню низьку вмотивованість брати участь у голосуванні. Ця тенденція характерна для більшості громад, хоча в окремих з них фіксується висока зацікавленість громадян у виборчому процесі.

Фактором, який також може негативно вплинути на активність виборців у день голосування, є низька попередня агітаційна активність місцевих організацій політичних партій та кандидатів.

Проведення цих виборів є заключним етапом об'єднання територіальних громад та набуття повноважень новими органами самоврядування.

Нагадаємо, інститут старост був запроваджений з прийняттям Закону Про добровільне об'єднання територіальних громад. Старости обираються за рішенням місцевої ради в селах і селищах об'єднаної територіальної громади за винятком його адміністративного центру.

Старости в об'єднаних територіальних громадах будуть представляти інтереси сіл, брати участь у бюджетному процесі та входити у виконавчий комітет товариства.

Поки що в Україні створено 159 громад і вибори старост у них тривають цілий рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук