У Білорусі напередодні візиту Медведєва провели арешти активістів

СвітМарта Кривецька, 18 липня 20127651
У Білорусі напередодні візиту Медведєва провели арешти активістів
Дмитро Медведєв

Напередодні запланованого на 18 липня візиту до Мінська прем'єр-міністра Росії Дмітрія Мєдвєдєва білоруська влада намагалася запобігти можливим акціям протесту, арештовує опозиційних активістів.

Зокрема, активістів "Молодого Фронту" Романа Протасєвіча, Владзіміра Єрьомєнка і Роман Васільєва затримали у Мінську вранці 17 липня. Їх доправили в УВС Жовтневого району, де на Єрьомєнка і Васільєва склали протоколи про дрібне хуліганство і відвезли до суду, який визнав їх винними і засудив до 15 та 12 діб адміністративного арешту відповідно. Протасєвіча відпустили як неповнолітнього.

Свідками в суді виступали співробітники міліції, які заявили, що обвинувачені "грубо матюкалися" на вулиці. Уже в самій будівлі суду міліціонери затримали правозахисницю Касю Галіцкую, яку судитимуть завтра за хуліганство.

Також вчора до адміністративного арешту на 12 діб був засуджений Іван Амєльчєнка, автор відомого перфомансу "мусорок". Його також затримали вранці і звинуватили у непокорі міліції. Амєльчєнка став широко відомий після акції опозиції "Чорнобильський шлях" в Мінську 26 квітня. Під час акції він став поряд з відеооператором у цивільному, тримаючи плакат з написом "мусорок".

 

Цей перфоманс тривав кілька хвилин, був знятий на відео, викладений в інтернет і користувався великою популярністю.

З того дня Амєльченку заарештовують "на добу" вже четвертий раз, що багато хто пояснює помстою йому з боку міліції.

Як повідомлялось, напередодні державних свят та візитів закордонних лідерів у Білорусі традиційно активізуються силові структури. Напередоні Дня незалежності, який святкується 3 липня, влада також затримувала опозиційних активістів і арештовувала їх на 10-15 діб.

Те ж саме відбувалося і перед приїздом до Мінська Владіміра Путіна наприкінці травня. Як повідомлялось, під час візиту Путіна до Білорусі, націонал-більшовики зустріли його нецензурним плакатом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Blubol Ivo 18 липня 2012, 09:06

  А то ще затопчуть карлика на вулиці.
  Яка це опозиція, та що хоче демократії, приватних банків, бізнесу, ринкової економії, долара в нац банку, партій 132 штуки - які плюндрують кожного в всі дири?
  Таких потрібно знищувати як сволоту, як в 33 гітлер мочив зайців.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук