У Білорусі опублікували доповідь про загрози з боку Росії

Росія прагне зробити з Білорусі «сіру зону»

СвітЮлія Поліковська, 21 серпня 20168461
У Білорусі опублікували доповідь про загрози з боку Росії

У протистоянні з НАТО Росія може використовувати територію Білорусі для створення конвенціональних і гібридних загроз для західних країн та України. Про це йдеться в доповіді білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень.

Автори доповіді Арсеній Сивицький і Юрій Царик акцентують на безпрецедентному військово-політичному тиску, якого в даний час зазнає Білорусь з боку країни-агресора. На думку аналітиків, цей тиск пов'язаний зі спробами російського керівництва втягнути Білорусь у комплексне, в тому числі - військове, протистояння з країнами Заходу. Стратегічною метою цієї політики є підрив євроатлантичного єдності, включаючи дезінтеграцію ЄС і НАТО.

«Організований російською стороною інцидент, пов’язаний з повідомленнями про «терористичну загрозу в Криму», і подальше приведення збройних сил в бойову готовність підтверджує готовність Кремля використовувати провокації для ескалації напруженості і створення приводів для активного втручання. Даний крок націлений на залякування країн Заходу, зниження їх мотивації щодо політики стримування Росії. Крім того, девальвуючи мінський процес і привертаючи загальну увагу до України, ця криза розв’язує руки Кремлю для агресивних дій щодо Республіки Білорусь», – вважають аналітики.

На думку авторів, крайнім проявом тиску Москви на Мінськ стало розміщення на кордоні з Білоруссю російських військ в кількості, потенційно достатній для того, щоб реалізувати на білоруській території заходи «гібридної війни», аналогічні за масштабом тим, які були реалізовані на сході України.

Мета Москви проста: «З незалежної держави, Білорусь повинна стати сірою зоною, з якої Російська Федерація керуватиме конфліктами в регіоні», – зазначено у документі.

Зараз війська країни-агресора групуються в районі Брянської області і Смоленської областей РФ, що дозволяє їм в короткі терміни (8-16 годин) досягти на території Білорусі Гомеля і Орші, уточнили аналітики.

Зазначимо, згадувана доповідь вийшла у Центрі стратегічних і політичних досліджень, яке називають «незалежним». Однак, як стверджує інтернет-видання Навіни, – авторів рапорту Арсенія Савицького та Юрія Царика часто називають «проурядовими аналітиками». Це може означати, що білоруська влада досить міцно відчуває і серйозно сприймає тиск з боку Москви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук