У Бродах запровадили програму підтримки встановлення сонячних батарей

У Бродах запровадили програму підтримки встановлення сонячних батарей
У Бродах підтримуватимуть господарів, які встановлюють сонячні батареї на дахах будинків

У бюджеті міста Броди передбачили 200 тис. грн для надання часткових компенсацій мешканцям міста, які встановлюватимуть сонячні батареї. Про це повідомила прес-лужба Бродівської міськради.

«Згідно з прийнятим рішенням (на сесії 23 січня - ред.), кожному мешканцю м. Броди, який упродовж 2018 року встановить фотовольтаїчні панелі (сонячні батареї), з міського бюджету буде компенсовано до 10% вартості цього енергозберігаючого заходу (тіла кредиту), втім, загальна сума відшкодування не буде більшою ніж 50 тис. грн. Для отримання відшкодування потрібно звернутися до Бродівської міської ради із заявою на ім’я міського голови та додати підтверджуючі документи», – зазначено у повідомленні.

За словами головного спеціаліста Бродівської міськради Богдана Сторожинського, у місті наразі є чотири будинки, власники яких встановили на них фотовольтаїчні панелі.

«Це задоволення – не з дешевих. Наприклад, щоб встановити СЕС середньої потужності – 13,6 кВт потрібно вкласти близько 11 тис. євро, але це з часом окупиться. Для таких громадян діє так званий «зелений тариф», який на даний час складає 18 євроцентів за 1 кВт (5,61 грн) – це ціна, за якою держава закуповує у новатора вироблену сонцем електроенергію, даючи змогу людям заробити на альтернативній енергетиці і цей зелений тариф запланований щонайменше до 2030 року», – зазначив Богдан Сторожовський.

За його словами, видатки міського бюджету на підтримку енергоефективних заходів повернуться в бюджет за шість років у вигляді сплачених податків.

Він також повідомив, що міська рада готує лист до Бродівської райради з проханням підтримати цю ініціативу та прийняти відповідну програму на районному рівні.

Нагадаємо, Львівська обласна рада ухвалила «Програму енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки», відповідно до якої власник нововстановленої дахової сонячної електростанції може розраховувати на 10-відосткову компенсацію тіла кредиту, взятого для її придбання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук