У Жовкві реконструювали дитсадок з використанням енергоощадних технологій

Усі зміни дозволять зекономити до 60% енергоспоживання

СуспільствоОрися Шиян, 28 вересня 20175260
Дитсадок готовий приймати дітей

У Жовкві за грант Євросоюзу закінчили реконструкцію дошкільного навчального закладу, в якому використали енергоощадні технології. У садочку встановили сонячний колектор, системи збору води, індивідуальний тепловий пункт, систему централізованої вентиляції, замінили дах, встановили енергозберігаючі вікна і двері, утеплили фасад, замінили систему електропостачання, каналізацію. Всі заходи з енергозбереження дозволять скоротити енергоспоживання на 60%.

«Сонячний колектор дасть змогу нагрівати воду в дошкільній установі у літній період завдяки сонячній енергій, без використання електрики. Система збору дощової води дозволить використовувати останню на технічні потреби. Індивідуальний тепловий пункт включає функцію погодозалежної автоматики. Це дозволить автоматично підключати і відключати дитсадок від опалення при зміні температури повітря», ‒ розповіли у Жовківській міськраді.

Також у садку замінили системи опалення, електропостачання та вентиляції, встановили «теплу підлогу». Всі заходи з енергозбереження дозволять зменшити енергоспоживання на 120 мегават на рік або на 60%.

Дитсадок №2 «Калинонька» ремонтували в рамках проекту «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Його впроваджували у рамках програми «Демонстраційні проекти – Угода мерів» завдяки коштам Європейського Союзу. Загальний кошторис проекту становить 12 млн 299 тис. грн. З них 80% коштів надав ЄС, решта – обласна та міська влада. Роботи тривали з кінця квітня. Дошкільний навчальний заклад запрацює у п’ятницю, 29 вересня.

Нагадаємо, за цією ж «Угодою мерів» у Жовкві модернізували міську котельню, замінили півтора кілометра теплотрас, для опалення використовують тирсу та відходи деревообробки замість газу. Проект «Угода мерів» діє з 2008 року. В його межах вже два роки працює програма енергоефективності Сом-Dep. В Україні в ній беруть участь 11 проектів. Два з них реалізовують у Жовкві, один спільно із Самбором.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук