У Буську провели ексгумацію 23 військових поховань

Народний союз Німеччини з догляду за військовими похованнями «Фольксбунд» у Буську на Львівщині біля костелу святого Станіслава проводить розкопки поховань часів ІІ Світової війни.

«Буський медійний портал» повідомляє, що у 1941-1944 роках у приміщенні чоловічої школи (зараз райвідділок міліції) знаходилися дивізійна пекарня та житловий комплекс вояків вермахту, а у липні 1944 року (під час Львівсько-Сандомирської військової операції) тут був польовий шпиталь.

Згідно з архівними даними, біля костелу поховали 81 німецького солдата, хоча кількість поховань може бути значно більшою. Працюють на об’єкті працівники Жовківської фірми «Гарант» на чолі з Мироном Старком.

Фото: vbusk.com

Станом на початок червня, проведено ексгумацію 23 поховань. Усіх вояків згодом перепоховають на центральному військовому цвинтарі у Потеличі. Серед похованих бійців вермахту є вояки дивізії СС Галичина. 

За жетоном і даними німецьких архівів, вдалося довідатися ім'я одного з дивізійників – Павлишина Романа (9.11.1921-15.07.1944), який отримав поранення ноги у бою під Бродами і помер у буському шпиталі від втрати крові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук