У Буську реставрують 300-річну дерев’яну церкву Св. Параскеви

Відкриття храму заплановане на 12 серпня

СуспільствоОрися Шиян, 25 липня 20182680
У Буську реставрують 300-річну дерев’яну церкву Св. Параскеви
фото ZAXID.NET
Храм Параскеви до реставрації

У Буську на Львівщині завершують реставрацію дерев’яної церкви Св. Параскеви. Храм збудований у 1708 році і є пам’яткою національного значення. Його ремонт тривав два роки. Відкриття храму після реставрації заплановане на 12 серпня. Про це інформує Буська райдержадміністрація.

Протягом цього часу у споруді замінили підвалини, майже третину прогнилих брусів, повністю відреставрували до автентичного вигляду бабинець, замінили покрівлю, зробили підлогу, привели до ладу внутрішні стіни.

Під час заміни підлоги у храмі будівельники знайшли складаний литий бронзовий нагрудний хрест-складень (т.зв. «енколпіон»), попередньо датований періодом XII-XIII ст. Хрест складається із двох окремих частин і призначений для зберігання священних реліквій – іноді мощей святих.

24 липня експертна комісія оглянула храм, оглянула роботи , озвучила свої зауваження підряднику.

«Відтак орієнтовною датою відкриття церкви після реставрації визначили 12 серпня. До цього часу мають завершити всі роботи, провести благоустрій території та встановити огорожу», ‒ запевнили у РДА.

Замовником реставраційних робіт був департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. Виконавцем ‒ КП «Центр Комплекс».

фото Буської РДА

Додамо, що церква святої Параскеви у Буську – пам’ятка архітектури національного значення. Датою її будівництва вважається 1708 рік, однак перша згадка про церкву була у поборовому реєстрі за 1507 р. У 1860 році парохом церкви став о. Омелян Петрушевич, батько президента ЗУНР Євгена Петрушевича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук