Стінописи двох дерев’яних храмів XVII ст. у Дрогобичі відреставрують за ₴11 млн

Департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА визначився з підрядниками на реставрацію стінописів та іконописів пам'яток національного значення у Дрогобичі. Йдеться про церкву Воздвиження Чесного Хреста 1661 року та церкву св. Юра 1678 року. Результати обох тендерів опубліковані в системі публічних закупівель Prozorro.

У тендері на рестраврацію стінопису церкви Воздвиження Чесного Хреста перемогло державне підприємство «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут "Укрзахідпроектреставрація"» за 5 млн 54 тис. грн. За ці гроші інститут повинен укріпити зруйновану деревину, замурувати тріщини в деревині тирсою, обробити деревину спеціальним просочуванням, видалити бруд, кіптяву та плісняву з ікона та стінописів, а також тонувати втрачені елементи живопису.

Церкви Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі (фото IGOtoWorld.com)

Єдиним конкурентом «Укрзахідпроектреставрації» на торгах було ТОВ «Наша спадщина», пропозиція якого виявилась на 96 тис. грн дорожчою.

Церква Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі – це пам'ятка архітектури національного значення. Вперше була побудована у 1496 році, але під час татарського нападу 1599 році згоріла. Відновили храм у 1661 році.

Стінописи та іконописи храму св. Юра реставруватиме ТзОВ «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління "Львів-Реставрація"» за 5,9 млн грн, яке раніше уже перемагало в тендерах на реставрацію балконів і під’їздів у історичній частині Львова.

Церква святого Юра у Дрогобичі (фото Cтежками.com)

Єдиним конкурентом «Львів-Ретаврації» на торгах було колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, пропозиція якого була на 172 тис. грн. дорожчою.

Церква св. Юра – це пам’ятка архітектури національного значення. Спочатку вона була побудована у селі Надіїв біля Долини на Івано-Франківщині. У 1657 році її перенесли до Дрогобича та встановили на місці церкви, яка колись згоріла. У1678 році до неї добудували дзвіницю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук