У чернівецькій гімназії виявили склад російської пропагандистської літератури

СуспільствоЮлія Лавришин, 31 серпня 20167301
В Чернівецькій гімназії №2 виявили російські пропагандиські книги

У Чернівецькій гімназії №2 виявили склад книг про так званий «русскій мір». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив чернівчанин Валерій Петрюк.

«Завітавши в гімназію №2 з приводу передачі батьківському комітету колишнього столярного класу для робочого кабінету був вражений побаченим. Як виявилось, цей кабінет був завалений російськими пропагандистськими матеріалами, які отримувала гімназія для поширення і формування російського погляду в Чернівцях», - йдеться у повідомленні.

Також чоловік сфотографував та виклав у мережу фото цих книг. Зокрема серед них були Анатолій Желєзний «Украина: два язика – один народ», Микола Костомаров «Русский мир» та «Преемники Богдана Хмельницкого», Петро Симоненко «Истины рождаются в спорах…», періодичні видання «Русский век» та «Русская правда».

Дирекція гімназії у коментарі ZAXID.NET знахідку книжок підтвердила. Проте директорка Світлана Матвійчина запевнила, що про книги ніхто не знав та не мав доступу до них. Вона також каже, що книги завезли до гімназії, коли вона ще не була її директором.

«Для мене ця знахідка була неприємним сюрпризом. Ми просто відкрили завалене різними речима складське приміщення і побачили цей склад макулатури – я навіть літературою не можу це назвати, - сказала директорка Чернівецької гімназії №2 Світлана Матвійчина. - До 2013 року ми жили в абсолютно іншій країні і в нашій гімназії також викладали російську мову. Думаю, ці книги занесли ще в той період.  Я розумію, що я - директор і повинна була прослідкувати. Проте за рік своєї роботи тут я вперше зайшла в це приміщення і впевнена, що сюди ніхто не заходив і доступу до цих книг не мав».

Всі ці книги були видані в період з 1999 до 2011 років, ще до того, як Світлана Матвійчина стала директором гімназії.

Також Світлана Матвійчина запевнила, що учнів гімназії виховують патріотами України і колектив школи жодним чином не поділяє проросійських поглядів.

Наразі за цим фактом СБУ веде перевірку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук