У Чернівцях у «чорних археологів» вилучили архів УПА

Архів передали для вивчення історикам Чернівецького університету

У Чернівцях у «чорних археологів» вилучили архів УПА
Архів налічує близько 4 тис. документів

У Чернівцях співробітники управління Служби безпеки України вилучили у «чорних археологів» близько 4 тис. архівних документів УПА, які були знайдені на території Тернопільської області. Про це повідомив «Молодий Буковинець».

Архів вилучили у двох «чорних археологів», які привезли його в Червнівці для продажу, повідомив начальник управлінння СБУ у Чернівецькій області Руслан Сторожук.

За його інформацією, чоловіків «переконали добровільно повернути матеріали», які вони відкопали на Тернопільщині.

Сторожук вважає, що приблизна вартість цих документів – понад $20 тис.

Співробітники СБУ передали документи для оцінки та аналізу істориками Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

За словами кандидата історичних наук ЧНУ Олега Суровцева, у бідоні були виявлені документи щодо діяльності УПА періоду 1945-1947 років.

«Ці документи, в основному, не про бойову діяльність, не про військові дії проти радянської армії, а матеріали про соціальну, суспільно-політичну роботу, виховну і просвітницьку робота УПА з населенням. Є й агітаційні матеріали про те, як треба виховувати дітей, є окремі звернення до вчителів, лікарів, студентів», - повідомив історик.

«Серед виявлених матеріалів – статистичні звіти, де описуються настрої населення. Є детальні описи голоду 1946-1947 років на території Тернопільщини. Є статичні дані щодо загиблих, померлих під час голоду. Окреме питання присвячене виборам в Радянській Україні. Є агітація проти цих виборів. Роз’яснення для населення, що ці вибори – це фікція, що це вибори без вибору. Також багато матеріалів присвячено внутрішнім питанням і проблемам, які існували в УПА», - додав Суровцев.

Всі фото «Молодий Буковинець»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук