На Івано-Франківщині знайшли архів крайового проводу ОУН

На Івано-Франківщині знайшли архів крайового проводу ОУН

На Івано-Франківщині активісти та історики віднайшли архів Калуського окружного проводу ОУН 1948-1949 років. Про це повідомив історик, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий на своїй сторінці у Facebook.

Знахідку виявили наприкінці минулого року у лісовому масиві Долинського району Івано-Франківської області. Документи знаходились у бідоні, який був закопаний в землю. Учора архів передали до Центру досліджень визвольного руху.

Це вже 26-й знайдений архів документів проводу ОУН, який перебуває на зберіганні в Центрі досліджень визвольного руху.

Як розповів ZAXID.NET керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач, у архіві знаходилось близько двохсот документів. Частина з них є записаною від руки у радянські учнівські зошити.

«Там є звіти за 1948-1949 роки, які складали підпільники ОУН про ситуацію в Калуській окрузі, є списки відзначених вояків сотень УПА, які діяли на цій території. Є списки загиблих підпільників. Є багато різних пропагандистських оунівських видань, причому всі по одному екземпляру – тобто, їх тримали не для того, щоб розповсюджувати, а для того, щоб зберегти», - каже Андрій Усач.

Дослідник також зазначив, що серед знайдених документів був складений опис архіву. Науковці ще не визначили, чи є цей перелік точним і чи всі документи з нього були саме в цьому архіві.

 

За словами Андрія Усача, знайдені документи перебувають у поганому стані і потребують термінової реставрації. На думку працівника Центру досліджень визвольного руху, документи були пошкоджені водою ще раніше і самі підпільники намагались висушити документи. Але через необережність частина архіву постраждала від вогню.

Реставрація архіву може зайняти рік-півтора. Після цього документи ОУН будуть оцифровані та викладені у вільний доступ на сторінці Електронного архіву українського визвольного руху.

Усі фото: Руслан Забілий

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук