У Дніпродзержинську демонтують пам'ятники Брежнєву і Дзержинському
У Дніпродзержинську Дніпропетровської області міська влада вирішила демонтувати пам'ятники Леоніду Брежнєву і Феліксу Джержинскому.
Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на проект рішення міської ради.
За даними міськради, згідно із законом про декомунізацію, із 63 пам'ятників і пам'ятних знаків Дніпродзержинська, які знаходяться на обліку в Державному реєстрі нерухомих пам'яток України, 23 підлягають знесенню.
Згідно з проектом рішення, до переліку пам'яток, що підлягають демонтажу, потрапили пам'ятник Володимиру Леніну на площі Леніна, пам'ятник Феліксу Дзержинському на вулиці Дзержинського, пам'ятник землякові, генеральному секретареві ЦК КПРС Леоніду Брежнєву.
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleТакож у місті хочуть прибрати пам'ятні знаки на честь діяльності підпільного міськкому КП(б)У, меморіальну дошку на будинку, де проходило перше засідання Ради робітничих депутатів міста в березні 1917 року.
Зазначимо, у квітні 2015 року влада Дніпродзержинська планувала за бюджетні гроші відремонтувати пам'ятники Брежнєву і Дзержинському. Інформація про укладення договорів на ремонт цих пам'яток була оприлюднена на офіційному сайті міськради. На ремонт бюсту Брежнєва хотіли витратити понад ₴69 тис., а на ремонт пам'ятника Дзержинському - понад ₴118 тис. Пізніше цей документ з сайту міськради зник.
Нагадаємо, що 9 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів та заборонила їх пропаганду і символіку.