У Глинянах на Золочівщині відновлюватимуть ремесло килимарства

СуспільствоОрися Шиян, 31 жовтня 201614510

У місті Глиняни Золочівського району на Львівщині відновлюють давнє ремесло килимарства, яким славиться цей край. Сьогодні, 31 жовтня, там відкрили навчально-виробничий комплекс «Мозаїка». У ньому демонструватимуть техніку ткацтва килимів, начатимуть туристів ремесла, а також покажуть найкращі зразки глинянських ткацьких традицій.

Відвідувачам продемонстрували майстерні та виставкові зали, а також новостворений музей килимарства та ткацтва Глинян. У майбутньому тут зроблять конференційні зали, хостел на 30 місць, навчальні аудиторії, повідомляє адміністрація комплексу.

Приміщення старої школи перетворять у сучасний навчально-виробничий комплекс регіонального значення. Європейський Союз виділив для реалізації проекту 90% грошей від загальної вартості. Ще 10% повинна додати українська сторона. Загальна вартість проекту становить 483,5 тис. євро.

«Європейський Союз приділяє велику увагу збереженню культурного розмаїття, і цей проект є вагомим підтвердженням прихильності ЄС своїм принципам. Ми сподіваємось, що відновлення давнього ремесла Глинян допоможе не лише відродити культурні традиції міста, але у довгостроковій перспективі сприятиме сталому зростанню регіону», ― зазначила під час відкриття секторальний менеджер у сфері регіонального розвитку, молоді та культури Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга.

На першому етапі проекту замінили дах, вікна, двері, комунікації, встановили автономну котельню. На наступному етапі комплекс облаштують меблями та технікою.

У музеї представлені вироби, які виготовляли на колишній Глинянській килимовій фабриці, що працювала у місті з 20-х років ХХ століття. Свою продукцію фабрика продавала у Варшаві, Кракові, Вільнюсі, Станіславові, Тернополі. Відновлення цього ремесла дасть можливість Глинянам стати туристично привабливим містом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук