У Хмельницькому вчителям заборонили займатись репетиторством в школах

Новопризначений начальник Хмельницького міського управління освіти Роман Миколаїв заборонив будь-яке репетиторство у стінах школи. Насамперед — додаткові приватні уроки вчителів зі своїми учнями.

Чиновник виступив з відеозверненням до колег, в якому попросив директорів шкіл простежити за дотриманням цієї вимоги і пообіцяв особисто прийти з несподіваною перевіркою до будь-якого навчального закладу, пише «Голос України».

Тарифи на послуги репетиторів в обласному центрі коливаються в межах 50 – 150 гривень, але в окремих випадках можуть сягати півтисячі гривень за годину занять. Сільський учитель може погодитись і на 10 – 20 гривень за урок.

При цьому видання наголошує, що вибір репетитора – не завжди справа добровільна. Інколи його нав’язують самі ж учителі.

«Батьки знають: якщо дитина отримує у школі низький бал, потрібно запросити педагога (бажано – того самого, що викладає у вашому класі) на заняття після уроків. Якщо з дитиною додатково працюватиме інший вчитель – оцінки можуть навіть погіршитися. Конкуренції наші вчителі не терплять... Минули ті часи, коли вони пропонували «підтягнути двієчника» безплатно. Нині все має свою ціну. Таке «заробітчанство» стало масовим явищем у школах, і саме йому вирішив оголосити бій начальник Хмельницького міського управління освіти. Саме нав’язування репетиторства викликає найбільше обурення батьків. Але відмовитись від нього мало хто наважується», – йдеться у публікації.

За законодавством, репетиторство – цілком законний вид діяльності. Це не заборонено ані викладачу вишу, ані вчителю. Однак таку діяльність можна здійснювати виключно за межами школи, оскільки репетиторство у школі, де вчитель працює, загрожує йому доганою, звільненням або кримінальною відповідальністю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук