У Києві дозволили роботу МАФів з їжею та напоями на виніс

У таких закладах їжу мають готувати всередині без доступу споживачів

ЕкономікаАнна Журба, 5 травня3700

У Києві від 5 травня під час карантину дозволили роботу МАФів, що продають їжу і напої на виніс, за умови дотримання низки протиепідемічних вимог.

Як зазначено в розпорядженні керівника ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 4 травня, ідеться про стаціонарні і пересувні тимчасові споруди закритого типу, в яких їжу готують без доступу споживачів.

Умови роботи таких МАФів:

  • продаж виключно на виніс і через спеціально обладнане віконце видачі;
  • на входах до МАФів мають бути диспенсери з антисептиками, одноразові серветки, рукавички для клієнтів;
  • персонал має носити маски чи респіратори та міряти щодня температуру до і після робочої зміни;
  • безпечний збір та утилізація використаних масок, рукавичок й інших засобів захисту;
  • дотримання дистанції між працівниками, які найбільше контактують з клієнтами, мінімум 1,5 м;
  • у МАФах мають проводити вологе прибирання з дезінфікуючими засобами щотри години.

Додамо, що в постанові уряду про запровадження карантину на території України робота таких МАФів не була прямо ні забороненою, ні дозволеною. Згідно з нею, на час карантину заборонено роботу «суб’єктів господарювання, які передбачають приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування», проте у МАФах відвідувачів не приймають. У той же час серед переліку закладів, яким роботу дозволено на час карантину, МАФів теж немає. Рішення про пряму заборону роботи таких закладів ухвалювалися переважно на місцевому рівні.

Також в урядовій постанові досі дозволеною є тільки адресна доставка їжі та напоїв, хоча немало ресторанів та кафе працюють і на виніс. Кабмін лише 4 травня ухвалив постанову, яка передбачає врегулювання цього питання під час карантину.

Зауважимо, що Київ посідає в Україні друге місце після Чернівецької області за кількістю діагностованих випадків коронавірусу – 1583 станом на ранок 5 травня, та третє місце за кількістю летальних випадків від Covid-19 – 28. Одужала в місті 91 людина.

Нагадаємо, що з 11 травня в Україні мають пом’якшити умови карантину, який запровадили через пандемію коронавірусу ще 12 березня і продовжили, як мінімум, до 22 травня. Зокрема, працювати дозволять салонам краси, перукарням, магазинам з непродовольчими товарами, літнім майданчикам ресторанів та кафе, музеям тощо. Також уряд зняв з 11 травня заборону на відвідування парків, скверів й інших відпочинкових зон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук