У Києві дозволили роботу МАФів з їжею та напоями на виніс
У таких закладах їжу мають готувати всередині без доступу споживачів
У Києві від 5 травня під час карантину дозволили роботу МАФів, що продають їжу і напої на виніс, за умови дотримання низки протиепідемічних вимог.
Як зазначено в розпорядженні керівника ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 4 травня, ідеться про стаціонарні і пересувні тимчасові споруди закритого типу, в яких їжу готують без доступу споживачів.
Умови роботи таких МАФів:
- продаж виключно на виніс і через спеціально обладнане віконце видачі;
- на входах до МАФів мають бути диспенсери з антисептиками, одноразові серветки, рукавички для клієнтів;
- персонал має носити маски чи респіратори та міряти щодня температуру до і після робочої зміни;
- безпечний збір та утилізація використаних масок, рукавичок й інших засобів захисту;
- дотримання дистанції між працівниками, які найбільше контактують з клієнтами, мінімум 1,5 м;
- у МАФах мають проводити вологе прибирання з дезінфікуючими засобами щотри години.
Додамо, що в постанові уряду про запровадження карантину на території України робота таких МАФів не була прямо ні забороненою, ні дозволеною. Згідно з нею, на час карантину заборонено роботу «суб’єктів господарювання, які передбачають приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування», проте у МАФах відвідувачів не приймають. У той же час серед переліку закладів, яким роботу дозволено на час карантину, МАФів теж немає. Рішення про пряму заборону роботи таких закладів ухвалювалися переважно на місцевому рівні.
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleТакож в урядовій постанові досі дозволеною є тільки адресна доставка їжі та напоїв, хоча немало ресторанів та кафе працюють і на виніс. Кабмін лише 4 травня ухвалив постанову, яка передбачає врегулювання цього питання під час карантину.
Зауважимо, що Київ посідає в Україні друге місце після Чернівецької області за кількістю діагностованих випадків коронавірусу – 1583 станом на ранок 5 травня, та третє місце за кількістю летальних випадків від Covid-19 – 28. Одужала в місті 91 людина.
Нагадаємо, що з 11 травня в Україні мають пом’якшити умови карантину, який запровадили через пандемію коронавірусу ще 12 березня і продовжили, як мінімум, до 22 травня. Зокрема, працювати дозволять салонам краси, перукарням, магазинам з непродовольчими товарами, літнім майданчикам ресторанів та кафе, музеям тощо. Також уряд зняв з 11 травня заборону на відвідування парків, скверів й інших відпочинкових зон.