У Києві відбудеться виставка львівського художника Мирослава Ягоди

КультураК.С., 4 лютого4901
У Києві відбудеться виставка львівського художника Мирослава Ягоди
Перша посмертна виставка Мирослава Ягоди відбулась у Львові в березні 2019 року

21 лютого в Національному художньому музеї України у Києві відкриється виставка живопису та графіки львівського художника Мирослава Ягоди «Я+GOD=A». Про це повідомило видання Lb.ua.

Назва виставки відсилає до художнього маніфесту Ягоди, який «препарував і зібрав заново своє прізвище, розгортаючи алфавіт у зворотному порядку від останньої до першої букви, від ізольованого, індивідуального "Я" до початку відліку, Альфи» – цитує видання організаторів виставки.

Експозицію розмістять у трьох залах музею, щоб познайомити глядача з живописними та графічними роботами Ягоди кінця 1980-х - 1990-х років. Саме в цей період художник, на думку кураторів, досяг вершини творчості, отримавши визнання в мистецьких колах України, Польщі, Австрії, Німеччини, і став ключовою фігурою львівського художнього андеграунду.

Організатори зазначають, що виставка в НХМУ – перша виставка художника національного масштабу. Кураторками проекту є Олена Грозовська та Тетяна Жмурко. Виставка триватиме до 12 квітня.

Мирослав Ягода помер 12 березня 2018 року. У березні 2019 року у Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького відкрилась перша посмертна ретроспективна виставка Мирослава Ягоди. Ініціатори виставки – Тарас Возняк, Галина Хорунжа, Станіслав Силантьев – об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці представлені ранні твори так званого «чорного періоду», датовані другою половиною 1980-х роках, та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х роках.

«Твори зроблено всупереч правилам і традиціям львівської художньої авансцени 1980 – початку 2000-х років, витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу". Мирослав Ягода – Том Вейтв від живопису!», – вважають кутатори виставки.

Також під час виставки у Львові сестра художника Марія Дика пікетувала Львівську галерею мистецтв. Жінка заявляла, що під час виставки можуть експонуватися роботи Мирослава Ягоди, викрадені з його майстерні у 2016 році. Родина художника вимагала від Тараса Возняка надати документальні підтвердження, що частину робіт Мирослав Ягода справді подарував національній галереї мистецтв. Возняк відкинув усі звинувачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук