У Лейпцигу нагородили творців книги «Видавництва Старого Лева» за найкрасивіший дизайн

Книга «Я так бачу» посіла третє місце у конкурсі «Найкрасивіша книга світу»

КультураОрися Шиян, 25 березня 201910030
У Лейпцигу нагородили творців книги «Видавництва Старого Лева» за найкрасивіший дизайн
фото ВСЛ
Українську книгу вперше відзначили на цьому міжнародному конкурсі

Книга «Я так бачу» мистецької студії «Agrafka» та львівського «Видавництва Старого Лева» посіла третє місце на міжнародному конкурсі «Найкрасивіша книга світу». Нагородження переможців відбулося цими вихідними на Лейпцизькому книжковому ярмарку.

Як повідомляється на сторінці «Видавництво Старого Лева» у Facebook, книжка «Я так бачу» Art Studio «Agrafka» здобула бронзову медаль. Роботу львівських ілюстраторів відзначили з-поміж 600 книг з 32 країн.

Конкурс проводить Фонд Stiftung Buchkunst, відзначаючи найкрасивіші книги з усього світу. Міжнародне журі оцінює мистецьке оформлення та естетичний рівень книг. Впродовж року книги-переможці презентують у бібліотеках по всьому світу та на книжковому ярмарку у Франкфурті.

Журі конкурсу «Найкрасивіші книги світу» так прокоментувало візуальну складову книжки «Я так бачу»: «На кількох сторінках книга стає навчальною, коли, наприклад, порівнюється зір бджіл, сов, коней, котів і собак. Взяти хоча би використання шрифту Брайля — хоч він і не відчутний на дотик, та літери зображені за допомогою червоних крапок. Графічне візуальне оформлення цієї книги у стилі таких собі піктограм вражає. Певні області виділені трьома кольорами (відтінки синього, червоного й жовтого), які живуть самі по собі й домінують над рештою. Місцями вони накладаються одне одного, прилягаючи аж до самого верху сторінки або й перескакуючи на іншу. Спостерігати за всім цим різноманіттям форм — справжня насолода».

фото Видавництва Старого Лева

Як додали в Goethe-Institut Ukraine, українські книжки вже чотири роки поспіль представлені на конкурсі «Найкрасивіші книги світу». І вперше українська книга відзначена на цьому конкурсі. Крім неї, цьогоріч були представлені й інші 14 українських видань.

Нагадаємо, книжка Романи Романишин і Андрія Лесіва з Art Studio «Agrafka» «Я так бачу» присвячена темі видимого і невидимого для людського ока, пізнанню світу з допомогою зору. Її видало у 2018 році львівське «Видавництво Старого Лева». Торік книгу «Я так бачу» визнали найкрасивішою з усіх виданих у 2018 році в Україні та отримала гран-прі за найкращий книжковий дизайн на «Книжковому Арсеналі» в Києві. Також у 2018 вона перемогла у номінації «нон-фікшн» щорічної премії «Bologna Ragazzi Award», найзнаковішої міжнародної нагороди у галузі дитячої літератури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук