У лісах Львівщини перевірять законність вирубок

СуспільствоСофія Трощук, 27 серпня, 18:59 892 1

Очільник області Маркіян Мальський ініціював аудит фінансово-економічної діяльності лісгоспів. Також в адміністрації мають намір подати зміни до законодавства, аби збільшити відповідальність за знищення лісів. Наразі знімальна група ZAXID.NET побувала у Борщовицькому лісовому господарстві.

Мальовнича дорога за Борщовичами – за два десятки кілометрів від Львова. А обабіч – густі чагарники. Пеньок, прихований травою, як і близько десятка інших, – наслідки рубки ще весни минулого року. Зараз трава ховає обрізки дуба. Рубку в Борщовицькому лісництві назвали санітарною. 167 кубів деревини, з них – лише 11 «метрів» ділової.

«В натурі ми бачимо, що вирубана смуга здорового лісу вздовж дороги. На стовпчику, який тут стоїть, так і пише. Ну, це були абсолютно здорові дерева», – пояснює лісозахисник Віталій Майборода.

Санітарні рубки – це вилучення з лісу ослаблених та сухих дерев. Натомість Віталій Майборода після огляду дерев каже: «З протилежного боку дороги також відведена в рубку смуга дерев, абсолютно здорових».

Та головний лісник області переконує, що вся рубка була законною.

«Екологічна інспекція робила відповідні перевірки, ми як управління робили перевірки, це все є законні рубки. Я так думаю, я не бачив цих фотографій. Але якщо це є ті фотографії, з якими він [Віталій Майборода] звертався декілька місяців тому, це є законні рубки», – каже начальник обласного управління лісового господарства Анатолій Дейнека.

Цього вівторка очільник Львівщини Маркіян Мальський доручив перевірити лісові господарства, зокрема їх фінансово-економічну діяльність, а також ліцензування діяльності пилорам.

«Я буду контролювати виконання, усім виконавцям поставлено конкретні строки, до яких вони повинні доповідати, і в межах яких вони повинні реагувати, буде створена карта лісів, де буде видно чітко, яка буде вирубка, коли і з якою метою відбувалася», – каже голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.

Підсумки цих перевірок підіб'ють у жовтні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук