До теми
- На Львівщині через службову недбалість засудили майстра військового лісопідприємства ZAXID.NET
- У Львові засудили чоловіка, який самовільно зрізав дерев на 145 тис. грн ZAXID.NET
- Львівський апеляційний суд розпочав розгляд справи про напад на захисника лісу ZAXID.NET
- Екоактивіст продовжує судитися із головним лісівником Львівщини Анатолієм Дейнекою ZAXID.NET
Головний мисливствознавець Дрогобичини Василь Дмитришин й далі викриває незаконні рубки у лісгоспі. Цього разу захисник лісу виявив понад півсотні пеньків від сухих дубів у Гаївському лісництві. Дерева, які пішли на дрова, ніяк не обліковані. Збитки для держави, за його словами, – сотні тисяч гривень.
Аби зафіксувати крадіжку лісу, на місце прибули поліцейські, екологічна інспекція та самі лісівники.
Чергову аферу чоловік викрив під час обходу угідь поблизу села Бійничі. В межах 88-го кварталу хтось хвацько заготовлює дубовий сухостій на дрова. Від дерев, які мали б поповнювати бюджет лісгоспу, залишаються лише пеньки.
«Це була самовільна рубка, просто взяли всі пні, були люди, була техніка. Звезли їх в одну купу, в низовину, для того, щоб приховати», – демонструє звалище пеньків працівник Дрогобицького лісгоспу Василь Дмитришин.
Мисливствознавець викликав на місце поліцію, екоінспекцію та керівництво лісгоспу. Першими приїхали правоохоронці. З допомогою метра вимірюють діаметр дерев.
«По кореневій лапі бачимо, що ніде немає ніякого клейма, значить це самовільна рубка, ось дерево 49 сантиметрів», – каже працівник Дрогобицького лісгоспу Василь Дмитришин.
Сліди у лісі свідчать, що працювала техніка. Вартість одного кубометра дубових дров близько восьмиста гривень.
«Бізнес полягає в тому, що вони просто-напросто забирають сухостійні дерева, не ріжуть уже сире, бо уже не раз з ним попались, вважають, що то їхнє, а насправді воно має братись на облікову відомість. Тут могла бути рубка і мала б називатись «очистка лісу від захаращення, тоді був би прихід на лісгосп, а це живі гроші», – розповідає працівник Дрогобицького лісгоспу Василь Дмитришин.
Слідчо-оперативна група зафіксувала 48 пеньків різного діаметру. Це майже сотня тисяч гривень збитків. «Будемо приймати заяву від пана Василя, допитувати свідків, будемо складати огляд місця події і реєструвати по факту незаконної вирубки лісу», – каже слідчий Дрогобицького відділку поліції Ростислав Доарме.
Незабаром з'являються екологи та самі лісники. Лісничим в цьому лісі працює родич самого начальника обласного управління лісового господарства Анатолія Дейнеки. Хто «наламав дров» на його ділянках, Ігор Пагутяк не знає, підозрює самого Василя, який їх виявив.
«Проти мене були сфабриковані дві кримінальні справи, звільнено з роботи через суд. Я повернувся на роботу. Це є чергова підстава, це він має гужовий транспорт і бере нарізає тирсу», – скаржиться на Василя Дмитришина лісничий Гаївського лісництва Ігор Пагутяк.
Екологи знову переміряють дерева і складають акт. Нарахували менше за поліцейських. Та лісничий і майстер лісу помітно нервують. Керівництво Дрогобицького лісгоспу, яке теж прибуло на місце, очікуватиме на висновки слідства.
Екологи та поліцейські ще рахуватимуть збитки. А от Василь Дмитришин запевняє – це лише невелика частина рубок, які ще чекають на викриття.