У Львівській філармонії сьогодні розпочинається фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

У програмі – твори Лятошинського, Скорика, Стравинського, Шимановського

КультураОльга Гринько, 16 листопада 20181740
Фестиваль відбувається вже всьоме

Уже всьоме у Львові – Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Подія відбудеться 16-18 та 25 листопада у Львівській національній філармонії.

«Цьогоріч фестиваль «Відкриваємо Падеревського» – особливий, оскільки збігається з відзначенням 100-річчя Незалежності Польщі та 100-річчя Української Державності. Саме цим історичним датам буде присвячено виконання грандіозного польсько-українського оперного проекту «Повернення Манру», за єдиною оперою Яна Падеревського «Манру», – повідомили на сторінці фестивалю у Facebook організатори.

Цьогоріч серед гостей фестивалю – відомий піаніст, директор Польського музичного центру і Фестивалю Падеревського в Каліфорнії Марк Жебровський (США). У програмі прозвучать твори українських композиторів: Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика, Ігоря Стравинського, Кароля Шимановського. Також гості фестивалю почують прем’єру молодої зірки Любави Сидоренко «Білий Ангел. Дорога до «Solaris».

25 листопада відбудеться концерт «Зі Львова до Голлівуду», на якому звучатимуть твори Генрика Варса та Броніслава Капера – львівських композиторів, що творили музику для Голлівуду.

Серед гостей фестивалю: піаніст, композитор Марек Жебровський (США), знаменитий композитор Кшесімір Дембський (Польща), віолончеліст, диригент Анжей Бауер (Польща), піаністка та директорка фестивалю Маріанна Гумецька (Україна).

Програма фестивалю:

П'ятниця, 16 листопада

19:00 – 21:00 Концерт-відкриття

Субота, 17 листопада

19:00 – 21:00 Любава Сидоренко «Білий Ангел. Дорога до «Solaris».

Неділя, 18 листопада

19:00 – 21:00 Польсько-український молодіжий оркестр PADEREWSKI

Неділя, 25 листопада

19:00 – 21:00 програма «Зі Львова до Голлівуду».

Організатор фестивалю Польсько-українська фундація ім. Ігнація Яна Падеревського. До слова, мистецькі події у межах фестивалю відбуваються не лише в Україні і Польщі, а й в інших країнах Європи та у США.

Ігнацій Ян Падеревський піаніст, котрий на зламі ХІХ-ХХ століть підкорив Європу і США. Знаний композитор та політик. Але також він належав до трьох поляків, котрі змінили світове виноробство. Переїхавши до США, саме він на своєму ранчо в Пасо Роблес культивував один із найбільших у Каліфорнії виноградників. Його вина здобували золоті медалі на спеціалізованих виставках і навіть потрапляли до Книги Рекордів Гіннеса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук