У Львівській області зросла захворюваність на вірусні гепатити

У Львівській області  за шість місяців 2014 року офіційно зареєстровано 92 випадки захворювання на вірусний гепатит В. За аналогічний період 2013 року було 58 випадків. Найвищі показники захворюваності реєструються серед вікової групи 18-29 років та 30-39 років.

Про це на прес-конференції повідомила головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко.

За її словами, головною проблемою  у боротьбі з вірусними гепатитами є те, що пацієнти не реєструють свій статус і не починають вчасно лікуватися.

Як зазначила головний епідеміолог, реєстрація за місцем проживання покаже, скільки насправді є хворих людей та дасть можливість  отримати лікування за державною  програмою. Адже вартість препаратів проти вірусу гепатиту В становить майже 45 тисяч гривень.

Наталія Тімко зазначила, що вакцину проти вірусного гепатиту С ще не винайшли. А щеплення проти гепатиту В проводять дітям з першого дня життя в пологовому будинку. Вдруге вакцина вводиться в один місяць, і остання - коли дитині виповнюється 6 місяців. Для дорослих така процедура є платною, її можна зробити в приватних кабінетах щеплень.

Одним  з найпоширеніших шляхів передачі гепатитів є статевий. «Чомусь всі знають, що статевим шляхом можна заразитись СНІДом, але не всі знають, що в такий спосіб можна заразитись й гепатитом В і С», - наголосила Наталія Тімко.

Також вірус гепатиту передається під час процедур манікюру, педікюру чи татуажу в домашніх  умовах. Небезпека заразитись є й під час візиту до приватних косметологічних чи стоматологічних клінік.

У світі майже 350 мільйонів людей є носіями вірусу гепатиту. Темпи поширення гепатитів В і С є швидшими  за СНІД.  Дуже велика кількість людей не знають про те, що вони хворі, оскільки вірус зазвичай не супроводжується вираженими симптомами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук