У Львівській облраді ліквідували дві комісії, які очолювали депутати від «Самопомочі»

Також утворили нову комісію, яку очолив депутат від УКРОПу

У Львівській облраді розформували дві депутатські комісії і створили одну нову

Депутати Львівської облради проголосували за ліквідацію двох постійних депутатських комісій, а їх повноваження передали іншим комісіям, а також утворили ще одну нову комісію. За реорганізацію постійних комісії ЛОР у вівторок, 30 січня, проголосували 49 депутатів.

Голова Львівської облради Олександра Ганущин заявив, що до керівництва ради звернулися п’ять фракцій: «Народного контролю», «Батьківщини», УКРОПу, «Громадянської позиції», Радикальної партії та НРУ. У зверненні вони висловили ініціативу ліквідувати дві депутатські комісії. Йдеться про постійну комісію з питань євроінтеграції, дерегуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв’язків з українцями за кордоном, яку очолював депутат від «Самопомочі» Тарас Вервега та про постійну комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв’язку, яку очолював депутат від «Самопомочі» Михайло Сидорович.

Це питання викликало бурхливе обговорення депутатів. Зокрема, депутат від «Самопомочі» Роман Кізима заявив: «Ми спостерігаємо спецоперацію по приниженню однієї з фракцій у раді. Вона вже завершується, але ви розправляєтесь не з фракцією, але з демократією».

Екс-перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин заявила, що йдеться про ліквідацію комісій, які контролювала «Самопоміч».

Натомість голова регламентної комісії Андрій Ковч, представник громадського руху «Народний контроль», сказав, що ці комісії довгий час не можуть зібратися на засідання, і у такий спосіб депутати хочуть зробити роботу комісій дієвішою.

Врешті повноваження у сфері євроінтеграції та транскордонного співробітництва перейшли до компетенції постійної комісії питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики. Повноваження у сфері зв’язків з українцями за кордоном віднесли до компетенції комісії з питань культури, яку очолює Юрій Візняк (Радикальна партія Олега Ляшка). Повноваження у сфері сільського господарства віднесли до компетенції комісії з питань екології, в якій головує Юрій Гудима (ВО «Батьківщина»). Повноваження у сфері транспорту, перевезень та зв’язку передали комісії дорожнього господарства та інфраструктури, яку очолює Володимир Саган (БПП «Солідарність»).

Окрім того, депутати утворили та обрали постійну комісію обласної ради з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту. Її очолив депутат Петро Жукровський (УКРОП), а до складу також увійшли Володимир Кирилич (БПП «Солідарність») та Петро Марунчак (Народний Рух України).

Депутат від «Самопомочі» Роман Кізима, екс-голова регламентної комісії ЛОР, у коментарі ZAXID.NET зазначив, що ухвалене рішення є «по-перше – політичним, а по-друге – незаконним». За його словами, в цілому прослідковується, що ліквідовуються саме ті комісії, які очолювали представники «Самопомочі». Тим часом, незаконним це рішення він вважає тому, що першопочатково депутати мали розглядати проект рішення про перехід одного із депутатів із комісії з питань євроінтеграції до комісії з питань екології, і питання ліквідації комісій у цьому проекті не було.

«В останній момент, за годину до розгляду питання у сесійній залі, відбулося засідання регламентної комісії, де вже з’явилася від цього ж депутата інша заява, і заяви інших депутатів про перехід у комісію, якої ще немає – комісію молоді і спорту. Крім цього у цьому новому проекті рішення передбачили ліквідацію двох згадуваних комісій», – повідомив Роман Кізима. За його словами, погано те, що такі рішення приймаються в останній момент і в «ручному режимі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук