У львівському гарнізонному храмі відреставрують ще 1000 м² стінопису

СуспільствоОрися Шиян, 7 лютого 20187240
У львівському гарнізонному храмі відреставрують ще 1000 м² стінопису
фото Суса
Реставрація триватиме п'ять років

У гарнізонному храмі Св. Петра і Павла, що розташований в центрі Львова на вул. Театральній, розпочинають наступний етап реставрації стінопису. Про це повідомив настроятель храму отець Степан Сус.

Роботи з відновлення фресок Франциска Екштайна (1739-1743 рр.) розраховані на 2018-2022 роки. Реставрація охопить понад 1000 м² площі стінопису.

«За підрахунками експертів, вартість реставраційних робіт становитиме 425 тисяч доларів. За підтримки поодиноких жертводавців уже вдалося зібрати 170 тис. доларів, які буде витрачено на встановлення, оренду та обслуговування риштування та частково на виконання реставраційних робіт», ‒ розповів о. Степан Сус.

Стінопис головної нави храму включає у себе сцени: «Проповідь св. ап. Петра», «Ісус передає ключі апостолу Петру», «Святий апостол Петро серед калік», «Апофеоз св. Ігнатія Лойоли».

Нагадаємо, попередній етап робіт у храмі закінчили у грудні 2017 року. Тоді було відреставровано майже 300 м2 площі склепіння храму, вартість робіт склала 3 млн грн. Гарнізонний храм розташований у колишньому костелі єзуїтів, який збудували у XVII ст. Стінопис храму з XVIII століття. Його зробили батько і син Екштейни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук