У Гарнізонному храмі Львові відкрили відреставровані фрески XVIII століття
У п’ятницю, 15 грудня, у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла відбулося урочисте відкриття відреставрованих фресок, яку здійснили у межах українського-польського проекту, що тривав три роки, повідомили у прес-службі Львівської міськради.
На сьогодні відреставровано майже 300 м2 площі склепіння храму, вартість робіт склала 3 млн грн. Під час проведення реставрації фресок, майстри відкрили та врятувати ілюзіоністичні зображення авторства Франциска Григорія Екштайна, виконані у 1738-1740 роках. Продовження реставрації триватиме у 2018 році.
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко подякував реставраторам зі Львова та Кракова та на знак подяки подарував монети Короля Данила Галицького керівнику групи реставраторів, докторові Краківської академії мистецтв Павлу Болінському та представнику Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Міхалу Міхальському.
«Дуже часто наш міський голова, акцентуючи на великій і важливій ролі міста Львова і львів’ян, каже про те, що Київ є серцем України, а Львів є її душею. Великою мірою ця душа розкривається через сакральність міста та велику віру мешканців. Великим скарбом міста є храм св. ап. Петра і Павла. У цьому храмі ми зустрічаємося при сумних подіях, адже у нашій державі іде війна і багато наших воїнів в останню дорогу ідуть через цей храм. Зустрічаємося і при радісних подіях, коли одружуються, коли у місті відбуваються цікаві і святкові культурні перфоменси. Храм дуже гарно і якісно комунікує події і залучає мешканців.
Сьогодні мені подвійно приємно, що зустрілися тут при гарній події. Від імені громади Львова висловлюю вдячність нашим колегам, які протягом довгого часу працювали над реставрацією фресок цього храму», – зазначив Андрій Москаленко.
Нагадаємо, Гарнізонний храм св. ап. Петра і Павла має 407 років. Перший камінь для будівництва цього храму був закладений 31 липня 1610 року. Будівництво тривало 30 років. У свій час храм мав найвищу вежу в місті. Тепер ця вежа нижча, бо з міркувань безпеки була трохи розібрана. Стінопис храму з 18 століття. Його зробили батько і син Екштейни. Це єдиний стінопис у місті Львові цих митців. Вони працювали в основному в Словаччині. До Львова їх спеціально запросили єзуїти для розпису храму.