У Львові брати Капранови презентували історію України в коміксах

Володимир Балита, 11 вересня 201321221

11 вересня в межах ХХ Форуму видавців брати Дмитро та Віталій Капранови презентували нову книгу «Мальована історія незалежності України». Це комплексний проект, над яким, окрім самих письменників, працювали шість художників та троє істориків.

За словами братів Капранових, ідея написання книги зародилася, коли у сина одного із них виникли проблеми із підготовкою до ЗНО. Він підійшов до батька з питанням: «Як мені це все запам'ятати?»

Над книгою автори працювали два роки. Вперше їм не довелося нічого вигадувати, адже це не художній роман, а історична правда. «Родзинкою» цього видання стали комікси та мальовані портрети видатних історичних постатей. До створенням останніх долучився лідер гурту Ot Vinta Юрко Журавель.

Як стверджують автори, короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення. Читати її можуть як дорослі, так і діти.

Книга має 80 сторінок, і на кожній її розгортці – короткий (у 3,5 тисячі знаків) виклад про епоху чи її найяскравішого представника. Хронологічні рамки «мальованої історії» - від Скіфії до незалежної України 1991 року, від сарматської цариці Амаги до В’ячеслава Чорновола.

Заглибитись у історичний контекст Капрановим допомагали фахівці - Петро Кралюк, Володимир В'ятрович та Сергій Грабовський.

 «Перший підручник, який ми читали для того, щоб написати цю книжку була «Історія літератури» Єфремова. Тому що він там розглядає історію думки як такої. А на неї легше накласти президентів, війни, революції, повстання та інше», - кажуть Капранови.

Програму Форуму видавців у Львові читайте тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • =Kleparow= 12 вересня 2013, 10:52

  Дрипцю, я ті вже казав, заздрість то нє добре і спричиняє чиряки і подагру. А Капранови є файними хлопами, а ти тийко злобний карлик, що відкладає купки в коментах. За тих штири дні ти туйка, вижу я, добре скереціями потраскаєш.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук