У Львові будуть перевиховувати підлітків, які стоять на обліку

У Львові діє Центр пробації для неповнолітніх

СуспільствоІрина Панчишин, 1 червня 2016, 20:19 841 0

У Львові відкрили Центр пробації для неповнолітніх. Працювати із дітьми, які перебувають на обліку, тут почали ще наприкінці квітня. А от показали усім його лише зараз. Педагоги запевняють: позитивні зміни у дітей, з якими працюють, вже помітні.

Створити такий центр допоміг уряд Канади в межах проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх». Дітей, які вперше порушили закон, тут не карають, а намагаються реабілітувати.

«Ми вчимо дітей правильно робити вибір, думати власне про наслідки тієї чи іншої ситуації, керувати емоціями, гнівом, як поводитися, щоб бути гідним громадянином», – розповіла координатор Центру пробації для неповнолітніх у Львові Христина Бавшина.

Створення Центру профінансував уряд Канади. Обійшовся він 50 тис. канадських доларів.

«98% тих, хто проходить програми в таких центрах для підлітків та неповнолітніх, не скоюють повторно ніяких правопорушень. Це мотивувало Міністерство юстиції почати тотальну, глибинну реформу пенітенціарної системи в Україні», – зазначила перший заступник міністра юстиції України Наталя Севостьянова.

Застосовують тут європейський підхід до роботи з підлітками, де головне не покарати, а реабілітувати дитину. Індивідуальні та групові заняття проводять соціальні працівники та кримінально-виконавчі інспектори.

«У рамках цього центру ми спробуємо працювати з підлітками для того, аби з’ясувати, що спонукає їх скоювати злочини, відповідно, вирішувати ці проблеми, а не просто карати», – говорить директор Агрітім Канада в Україні Танія Лей Санфорд Амар.

На дитячому обліку на Львівщині перебуває 56 неповнолітніх.

«Слава Богу, що прийнятий закон про пробацію 10 років не приймався. Це перший крок щодо реформування системи цілої кримінально-виконавської системи. Я переконаний: якщо чесно працювати, то результат буде значущий», – вважає начальник управління державної пенітенціарної служби у Львівщини Михайло Дзюдзь.

Тепер у Міністерстві юстиції хочуть таку ж систему пробації – нагляд за засудженим запустити і для дорослих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук