У Львові через нову процедуру отримання шенген-візи ще більші черги в консульствах

Головні новини за 24.06Ольга Зеліско, 24 червня 2015, 19:42 1776 0

Через нові правила отримання шенгенської візи на прийом документів тепер витрачають більше часу. Адже від вівторка, 23 червня, аби отримати візу, потрібно здати ще й відбитки пальців.

Нова процедура спричинила довші черги. Так, біля Польського візового центру у Львові черги – не новина. А тепер людям доводиться по декілька годин стояти, аби подати документи. Кажуть, не такого «спрощення» візового режиму вони очікували.

«Я до того ставлюсь негативно», – зазначила пані Аліна, яка подає документи. Про додаткові проблеми розповіли й інші охочі отримати шенген-візу. За словами, скажімо, пані Христини, через введення нових правил було багато відмов. «Через те, що ввели нові правила, було багато відмов… і взагалі зараз дуже багато проблем, навіть запрошення довше роблять», – додала жінка.

Відбирати відбитки пальців в охочих отримати візи будуть раз на 5 років. Задля цього в консульствах встановили сучасні сканери, тож не треба забруднювати пальців. Проте додаткові вимоги викликають емоції і з боку відвідувачів, і з боку дипломатичних працівників.

«У нас певна внутрішня перестановка працівників. В нас сьогодні працювали 4 віконця візи шенген, 3 віконця – на національні візи. Треба сказати, що на національні візи не треба здавати відбитків пальців», – розповів консул з питань двосторонньої співпраці консульства Польщі Мартін Зінєвіч.

Процедуру сканування рук комусь вдається пройти швидко, а декому доводиться по десять разів проходити. «Коли в мене почали зчитувати, це тривало десь півгодини. Казали, що пальці захолодні, ще щось захолодне. В одних людей швидко зчитувало, в інших – дуже довго», – зазначила пані Анастасія, яка подала документи на шенген-візу.

А от біля Чеського консульства у Львові черга невелика – кілька людей. Тут знімають біометричні дані не лише на шенген-візу, а й на національні візи. Від цього ціна виїзних документів не змінюється.

Нагадаємо, з 23 червня Україна приєдналася до Всесвітньої інформаційної системи, яка діє у всьому світі уже 4 роки. За словами дипломатів, біометрика та лібералізація візового режиму – це різні процеси. Спрощення ж відбудеться, коли Україна виконає всі умови угоди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук