У Львові для осіб з глибокою неповносправністю відкрили нове приміщення

Спільнота «Лярш-Ковчег» придбала приміщення для денної програми «Усмішка»

Головні новини Львова 05.12Оксана Сенишин, 5 грудня 2017, 17:19 537 0

У спільноті «Лярш-Ковчег», що опікується особами з неповносправністю, – новосілля. Задля тих вихованців, що мають глибокі розумові вади, придбали нове приміщення для денної програми «Усмішка». Там вони вчитимуться просто бути поруч.

Цим вихованцям від вісімнадцяти років і далі. Вже дорослі люди, однак розвиток на дитячому рівні. Бо у когось – синдром Дауна, у когось аутизм. Тому й уподобання в них прості.

«Я люблю гуляти. І дівчаткам помагати їсти варити. Найбільше каші. Люблю нарізати продукти на різні супи», – розповіла вихованиця спільноти «Лярш-Ковчег» Ірина.

Саме для них, а також й під офіс, придбали приміщення на вулиці Перфецького. Там вихованці «Ляршу», а їх дванадцять, матимуть денну програму «Усмішка». Тобто їх розділять на дві групи і двічі на тиждень звозитимуть туди на спільну молитву, чаювання, арт-терапію та звичайнісіньке спілкування не так устами, як серцем.

«Праця в нас не на першому місці, як така. Ми більший акцент ставимо на створення стосунку. Стосунку між нашими друзями, так ми називаємо осіб з неповносправністю, і з асистентами. Тобто це є більше робота на рівні серця», – розповіда координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Критович.

Приміщення придбали торік за кошти Міжнародної Федерації Ляршу. Рік тривав ремонт. Та тепер у їхньому приміщенні, окрім офісу, є основна кімната з кухнею, де друзі з асистентами вчаться готувати обід, кімната для працетерапії і сенсорна кімната для усамітнення та релаксації. Та важливо, що зовсім поруч й інші майстерні спільноти.

«Тут зовсім недалечко, біля парафії Володимира і Ольги й біля парафії Всіх святих українського народу, також є наші майстерні. Тепер чотири частинки спільноти є дуже близько одна біля одної», – поділилася радістю виконавчий директор ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова.

Приміщення освятив владика Володимир Груца, єпископ УГКЦ.

А вже наступне свято спільноти – у п’ятницю, 8 грудня. В Першій Львівській Медіатеці виствлять портрети друзів спільноти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук