У Львові можуть перенести дорогу, щоб встановити пам’ятник Шептицькому

Віктор Павлик, 27 листопада 201333659
Пам’ятник Шептицькому у Яворові. У Львові за 20 років так і не змогли його встановити

Аби встановити пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому у Львові на площі біля Собору святого Юра, можуть перенести частину дороги з автобусною лінією.

Такий варіант облаштування площі обговорили 27 листопада на архітектурно-містобудівній раді.

«Потрібна площа для пам’ятника митрополиту є на площі св. Юра. Але в існуючих габаритах скверу і проїжджої частини недостатньо місця, аби зробити якусь імпозантну площу, як хоче церква», – сказав головний архітектор проектів ПП «Рутенія» Юрій Криворучко, який проводив презентацію плану реновації площі.

Тому, пояснив він, розглядається варіант перенесення автомагістралі, яка йде з вул. Листопадового Чину частково на сквер, розташований біля корпусів Львівської політехніки навпроти Собору святого Юра.

«Я намагаюсь пропонувати мінімальну трансформацію скверу і мінімальну вирубку дерев у сквері. Вирубування дерев, звісно, безболісно не пройде. Адже Львів щільно забудований і зелені тут мало. Хочеться аби все було виважено», – сказав Юрій Криворучко у коментарі ZAXID.NET.

З його слів, загалом за час роботи над проектом пам’ятника Шептицькому, розглядалось шість варіантів його розташування на площі святого Юра, також надалі для обрання оптимального вирішення цього питання мають пройти і громадські слухання.

Юрій Криворучко нагадав, що про встановлення пам’ятника митрополиту у Львові говорять з 90-х років ХХ століття. І раніше у Львові уже провели конкурс на кращий проект пам’ятника, однак переможця не визначили, тому двом авторським колективам, які посіли друге місце, запропонували спільно допрацювати остаточний проект. Але вони не змогли досягнути згоди і не завершили проекту пам’ятного знака.

«Однак, – наголосив Криворучко, – 2015 року заплановані масштабні відзначення річниці народження та роковин смерті Андрея Шептицького, і пам’ятник до цього часу було б добре таки встановити».

Окрім того, за його словами, треба провести благоустрій площі святого Юра і схилу Святоюрської гори з боку вул. Городоцької.

Представник комітету з питань сакрального мистецтва при Львівській митрополії УГКЦ о. Севастьян під час виступу на архітектурно-містобудівній раді наголосив, що пам’ятники Шептицькому вже встановлено у Галичі, Івано-Франківську, Яворові та інших містах і містечках країни. А от у Львові за 20 років так і не змогли його встановити. Він висловив припущення, що таке затягування з пошуком місця і варіантів пам’ятника може свідчити про небажання встановлювати пам’ятник на площі перед Собором святого Юра.

Як вже інформував ZAXID.NET, у вересні цього року Львівська міська рада надала УГКЦ 1,3 га землі на площі святого Юра у постійне користування для збереження та використання скверу. УГКЦ має намір облаштувати на зазначеній ділянці пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому.

У 2010-му році, коли Юрій Криворучко очолював управління архітектури Львівської міськради, він запевняв, що пам’ятник Шептицькому встановлять до 2013 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук