У Львові помер 94-річний ветеран дивізії «Галичина» Іван Мамчур

Іван Мамчур помер у військовому госпіталі в Винниках

Іван Мамчур помер на 95-му році життя

У військовому госпіталі у Винниках на 95-му році життя помер ветеран дивізії «Галичина» Іван Мамчур. Про це у четвер, 17 жовтня, повідомив заступник голови Галицького братства вояків дивізії «Галичина» Ігор Іваньков.

«Галицьке Братство вояків Дивізії «Галичина» та Резерв Дивізії «Галичина» з глибоким сумом повідомляє, що на 95-році життя відійшов у Вічність її багаторічний Голова і наш побратим – Іван Мамчур. Вічна йому пам'ять! Слава Герою!»написав Ігор Іваньков на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією Ігоря Іванькова, парастас відбудеться в п'ятницю, 18 жовтня, о 17:00 в каплиці на території військового госпіталю ім. Ю. Липи у Винниках. Чин похорону – в суботу, 19 жовтня, о 13:00 в церкві рідного села Рокитне на Яворівщині.

17 травня цього року Івану Мамчуру виповнилось 94 роки. Останніми днями він перебував на лікуванні у госпіталі в Винниках.

Іван Мамчур був членом ОУН (псевдо «Вільховий»), ветераном дивізії «Галичина», багатолітнім в’язнем таборів ГУЛАГу, учасником Кенгірського повстання та головою Галицького братства вояків дивізії «Галичина».

Іван Мамчур народився у 1925 році у с. Рокитне на Львівщині. Був членом юнацтва ОУН, потім членом ОУН. Служив у дивізії «Галичина», проходив вишкіл у австрійському таборі «Мальта». Пройшов старшинський вишкіл, навчався артилерійській та радіосправам.

За те, що був добровольцем у дивізії «Галичина», засудили до 10 років таборів. Частину терміну відбув на Півночі у Медвежєгорських таборах, згодом перебував у «Тюрмі на Лонцького», у Бригідках, у катівні Золочівського замку, а згодом у Кенгірських таборах ГУЛАГу. Після звільнення 1945 року продовжив навчання у Москві. В Україну повернувся у 1960 році.

До слова, Іван Мамчур – автор двох книг. Перша присвячена рідному селу Рокитне на Львівщині. Інша – книга спогадів «Нас доля cвітами водила. Сторінки пережитого» була презентована у 2010 році у приміщенні музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук