У Львові покажуть найкращі фільми фестивалю «86»
Чотири документальні фільми можна подивитись у Палаці мистецтв
У Львівському Палаці мистецтв відбудеться фестиваль документального кіно «86: Післямова». Він пройде з 25 до 28 серпня.
У ці дні львів’яни зможуть подивитись найкращі фільми третього міжнародного фестивалю кіно та урбаністики, який відбувається щороку у Славутичі.
У Львові покажуть чотири фестивальні фільми. Усі покази розпочинаються о 20:00.
Від станції до станції
25 серпня. США, 2015. Режисер: Даґ Ейткен
Фільм-переможець Sundance Film Festival (2015). Це революційна картина, яку складають 62 однохвилинні фільми – захопливий та еклектичний мікс із мистців, письменників, місць та поглядів. Влітку 2013 року поїзд у вигляді рухомої світлової скульптури, розроблений художником Даґом Айткеном, здійснив 24-денну подорож із Нью-Йорка до Сан-Франциско. Зробивши десять зупинок на своєму шляху, поїзд спровокував низку гепенінґів за участі гурту творчих учасників, щораз унікальних для для кожної зупинки.
Чорнобильські бабусі
26 серпня, США, 2015. Режисерки: Голлі Морріс, Енн Боґарт
Близько 100 жінок ні за що не полишать свої рідні домівки в радіоактивній чорнобильській зоні відчуження. У той час, як більшість їхніх сусідів уже давно виїхали, а чоловіки померли, ця вперта жіноча компанія все ще тримається, – ба більше – горя не знає, – живучи на отруйній землі. Чому вони не полишають села, які українська держава та науковці-радіологи визнали непридатними для життя? Як їм самотужки вдається зводити кінці з кінцями на цій покинутій території, яку охороняють військові та населяють дикі тварини? Як на них вплинула радіація за останні 29 років?
Я – Белфаст
27 серпня. Великобританія, 2015. Режисер: Марк Казінс
Візуально-поетичне відображення Белфаста та його жителів – розповідь сповнена любові та пристрасті людини, що давно покинула це місто, але й досі захоплена ним. Стрічка зачіпає низку тем, від впливу навколишнього ландшафту на архітектуру та соціальну структуру міста, до політичних та особистісних наслідків північноірландського конфлікту.
Girl Power
28 серпня. Чехія, 2016. Режисери: Сані, Ян Заїчек
Фільм Girl Power знайомить нас із 15-ма ґрафіті-художницями з 15-и міст: від Праги до Кейптауна, Сіднея, Біля, Мадрида, Берліна, Тулузи, Барселони і аж до Нью-Йорка. Переважно за ґрафіті беруться чоловіки і вони ж часто-густо транслюють думку, що цей різновид мистецтва, – особливо незаконна його складова, – не для дівчат. Втім, за останні роки дівчата стали значно вільніше почуватися в цій царині: існують шоу жіночого ґрафіті, часописи та вебсайти. Girl Power показує історії панянок, які завоювали успіх у чоловічому світі публічного розпису.