У Львові презентували документальний фільм «Листи з Майдану»

КультураІрина Пакош, 29 травня 20144990

29 травня у Львівському палаці мистецтв презентували документальний фільм «і словом душу прокричать... Листи з Майдану». У стрічці використали кадри з київського Майдану та поезію десятьох сучасних поетів.

Над фільмом менше місяця працювала команда Golden Gate Production Studio та Fresh Prodaction. Як зазначив оператор і режисер Олесь Чернюк, коли почали роботу над фільмом,у них було безліч матеріалу і не відразу змогли визначитись із форматом стрічки. «Продюсерам прийшла думка, що є велика кількість поезії авторів, які були чи підтримували Майдан. Вирішили: а чому б не взяти за основу поезію? Цього ще ніхто не робив із тих, хто знімав про Майдан», - сказав він.

Олесь Черняк розповів, що коли розпочався Майдан, він тоді ще був студентом Національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. На Майдані провів три місяці, багато знімав. Частину його матеріалу використали у фільмі.«Ми постаралися зробити так, щоб слова підкреслили зміст», - додав Олесь Чернюк.

Генеральний продюсер Василь Ілащук розповів, що поки цей фільм не показуватимуть на телеканалах. «Частина людей ніколи в житті не «тримали перо» і не писали вірші, а на Майдані в них народжувались такі вірші, що я був вражений, що це писали непрофесійні поети. Вони не просто сиділи перед телевізором, вони були на Майдані», - сказав він.

Довідка

У фільмі використана поезія Тетяни Власової, Євгенії Більченко, Андрія Любки, Ольги Кашпор, Оксани Максимилишин-Корабель, Анни Багряної, Лариси Петрів, Ольги Кирилкової, Богдани Стефури, Мирослава Вересюка. Поезію виконали Василь Ілащук, Назар Стригун, Галина і Леся Тельнюк. Тривалість фільму 25 хв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук