У Львові роздають запрошення на вибори разом із політичною агітацією

У львівському виборчому окрузі №34 члени комісії роздають запрошення на вибори разом із політичною агітацією від «Блоку Петра Порошенка», що є порушенням виборчого законодавства. Партійну газету, прикріплену до запрошення степлером, виявив у своїй поштовій скриньці львів’янин Ростислав Коваль та написав про це у Facebook.

Як розповіла ZAXID.NET юрист Львівського обласного осередку громадянської мережі ОПОРА Наталія Радиш, розносити запрошення повинні представники дільничних виборчих комісій, яким, відповідно до закону, заборонено займатися політичною агітацією.  

«Це є порушенням ст. 60 закону «Про місцеві вибори», бо запрошення на вибори супроводжується політичною агітацією. Людина суміщає посаду члена комісії і політичного агітатора, а членам комісії забороняється агітувати під час виконання своїх обов’язків», – зазначила Наталія Радиш.

За її словами, за таке правопорушення передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 510 до 850 грн. Але притягнути порушника до відповідальності можна лише у тому випадку, коли правоохоронці спіймають його «на гарячому» та складуть адмінпротокол.

Оштрафувати його постфактум практично неможливо, бо немає документа, який бо свідчив, що саме цей член ДВК розносив запрошення, а разом і агітаційні листівки за певною адресою. Це між собою в усному порядку вирішують на засіданнях, але не фіксують у протоколі.

ZAXID.NET не вдалося отримати коментар з цього приводу у керівника львівського виборчого штабу Блоку Петра Порошенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук