У Львові шукають наставників для дітей-сиріт

У Львові шукають наставників для дітей-сиріт
У Львові понад 80 дітей-вихованців інтернатів, притулків, сиротинців потребують наставників

Комісія УГКЦ у справах родини у Львові шукає наставників в рамках проекту «Мій друг – наставник». За словами організаторів, у Львові є 80 дітей у школах-інтернатах, які шукають собі друга.

«Наставництво передбачає, що людина приходитиме у інтернат чи дитячий будинок, зустрічатиметься з дитиною. Ми хочемо, аби діти мали товариша, який віритиме у них і допомагатиме розвиватися. Чомусь, у Україні є традиція допомагати лише на Миколая, але насправді підтримка дітям потрібно увесь рік», - розповідає керівниця проекту Марія Саквук.

За словами Марії Саквук, дуже бракує чоловіків-наставників, адже здебільшого у львівських закладах для дітей-сиріт вихователями працюють жінки, тому дітям не вистачає чоловічого спілкування, особливо хлопцям.

З 2013 року пілотний проект реалізовували тільки у Львові, зараз наставників шукають також у Дрогобичі, Бориславі, Самборі, Івано-Франківську і Теронополі.

Наставником можуть стати усі охочі, для цього потрібно пройти чотириденний тренінг та обстеження у лікарів, мати довідку про те, що ви не стоїте на обліку у наркодиспансері та копію паспорта.

«Після цього ми проводимо співбесіду і підбираємо дітям наставника, враховуючи темпераменти обох. У нас немає такого, що хтось приходить і обирає собі дитину для наставництва, бо маємо досвід коли прийомні батьки підбирають дитину і спілкуються з кількома, але врешті, ті, кого не обрали, мають стрес через втрачену надію», - розповідає координаторка проекту Олена Різак.

Під час програми наставник має проявляти інтерес до дитини і допомагати їй розвиватися, зустрічатися щонайменше щотижня на одну годину. Зараз у проекті працює 80 наставників, усі, хто хочуть долучитися до програми можуть звернутися у комісію УГКЦ у справах родини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук