У Львові стартує акція з профілактики гепатиту С

З 21 липня по 1 серпня у Львові триватиме акція з профілактики гепатиту С серед мешканців міста. Захід відбуватиметься в рамках всеукраїнської акції «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», в межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що припадає на 28 липня.

Організатори акції – управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», спільно з ЛОБФ «Медицина і право», за підтримки МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», йдеться в повідомленні прес-служби ЛМР.

Серед мешканців і гостей Львова проводитимуть інформаційно-просвітницьку кампанію щодо профілактики, поширення, симптомів, методів діагностики та лікування вірусних гепатитів, а також захисту прав людини у сфері охорони здоров’я. Окрім того, проводитимуть навчальні семінари для сімейних лікарів, лекції для молоді та пацієнтів, хворих на гепатит С.

Акція розпочнеться навчальним семінаром 25 липня для лікарів загальної практики-сімейної медицини на тему «Проблематика вірусного гепатиту С у діяльності сімейного лікаря». 28 липня відбудеться навчальна лекція для пацієнтів, які хворіють на гепатит С, на тему «Вірусний гепатит С: доступно про головне», щоб висвітлити окремі питання діагностики й лікування.

Окрім цього, заплановано, спільно зі скаутською організацією «Пласт», упродовж двох тижнів провести лекції для молоді. Лекторій вестимуть лікарі-інфекціоністи та лікарі-гастроентерологи, які розкриватимуть питання профілактики вірусних гепатитів, способи зараження захворюваннями, питання діагностики.

Нагадаємо, найважливішим заходом профілактики гепатитів є дотримання правил особистої гігієни, а саме:

  • уникати контакту з біологічними рідинами інших людей – не користуватися чужими бритвами, зубними щітками, ножицями;
  • вибірковість щодо статевих стосунків, використання презервативів;
  • використання одноразових інструментів при проведенні процедур проколювання вух, пірсингу, нанесення татуювання, голковколювання, інших потенційно небезпечних маніпуляцій;
  • при відвідуванні медустанов, зокрема стоматологічних кабінетів, важливо бути певним, що інструментарій ретельно простерилізований;
  • медпрацівникам завжди треба дотримуватися техніки безпеки, особливо при роботі з гострими інструментами.

Наголосимо, вірусний гепатит С, у разі застосування сучасних методів лікування, можна вилікувати.

Одним з компонентів багатоскладової проблеми вірусних гепатитів в Україні є низький рівень інформованості населення про небезпеку зараження цими хворобами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук