У Львові стартує Тиждень сталої енергетики

Сьогодні, 23 червня, у Львові відкривається Європейський тиждень сталої енергетики (триватиме до 27 червня). Отож, у місті відбуватимуться різноманітні заходи, що відображатимуть досягнення міської влади, місцевого бізнесу і мешканців у реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку.

До міста прибуде багато закордонних гостей, повідомляє прес-служба Львіської міськради.

Так, як уже інформував ZAXID.NET, цими днями Львів відвідають голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, виконавчий директор європейської асоціації муніципалітетів «Energy Cities» Жерар Маньєн, керівник проекту INOGATE Альбертус Звірінг, керівник проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вільм Такер та інші.

Розпочнеться захід о 10:00 з відкриття біля Ратуші. Опісля мешканців міста очікує дитячий флешмоб «Енергія Україні». Близько 100 учнів львівської ЗОШ №91 із синьо-жовтими листівками в руках складуть на пл. Ринок карту України, демонструючи близькість країни та міста до Європи. У той час школярі ЗОШ №43 співатимуть «Оду до радості».

Водночас об 11:00 у центрі міста відбудеться велопробіг «Енергія Руху» за маршрутом пл. Ринок – пл. Катедральна – вул. П. Беринди – просп. Свободи (велодоріжка) – вул. П. Беринди – пл. Катедральна – пл. Ринок. Триватиме він близько години.

У межах Тижня сталої енергетики у Львові також відбуватиметься КіноРовер, присвячений проблемам енергоефективності (у центрі, в Рясне-2, на Сихові та Левандівці). До участі в дійстві запрошують усіх охочих покрутити педалями і подивитись кіно на велосипедну, енергозберігаючу та екологічну тематику.

Цими днями відбудеться і безліч інших цікавих для громадськості подій, а саме: екологічні ігри для дітей, виставки енергоефективного обладнання та дитячих робіт, фотовиставка «Енергоефективне місто», презентація «Екобус», різноманітні екскурсії, велопробіги, семінари, вистави тощо. Також у ЗОШ «Надія» (вул. Наукова, 60) активісти навчатимуть конструювати сонячний колектор з підручних матеріалів. На дітей чекають ігри та квести.

Докладніше з програмою заходів Тижня сталої енергетики можна ознайомитися на сайті ЛМР.

Додамо, Європейський тиждень сталої енергетики у Львові є національним аналогом тижня сталої енергетики в ЄС, має на меті залучити громаду до вирішення проблем сталого енергетичного розвитку міста.

Довідка. В середньому кожен українець споживає втричі більше енергії, ніж громадянин ЄС. Експерти прогнозують, що запровадження енергоощадних технологій може скоротити енергоспоживання на 40%. Прагнучи допомогти Україні у цих амбітних планах, ЄС втілює численні програми. Зокрема, на державні програми з енергоефективності ЄС було надано €46,6 млн; через фонд Е5Р (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля) українські міста отримали €240 млн на модернізацію комунального теплопостачання, а в рамках загальноєвропейської ініціатива Угода мерів 71 українське місто взяло на себе зобов’язання скоротити енергоспоживання та збільшити використання відновлюваних джерел енергії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук