До теми
У Львові почався процес створення трьох нових кластерів у сферах легкої промисловості, поліграфії та освіти.
Представники цих галузей зібралися на форум кластерів, який відбувається сьогодні, 23 вересня. Упродовж дня вони мають опрацювати можливості та цілі роботи майбутніх галузевих об’єднань.
За словами одного з ініціаторів створення кластеру легкої промисловості, директора дочірнього підприємства Sika Footwear A/S Олега Яницького, об’єднавшись, підприємства можуть претендувати на нові ринки збуту, недоступні для фірм поодинці.
«Для учасників, які вже зацікавилися у тому, щоби створити кластер, першими завданнями, які вони хотіли би вирішувати є – знайти клієнта, на якому можна буде заробити і бути більш прибутковими. Другий момент – це спільно шукати постачальників сировини і обладнання», - пояснив Яницький.
У сфері поліграфії та видавничої справи одним з ініціаторів створення кластеру є видавництво Старого Лева. Його директор Микола Шейко серед завдань майбутнього кластеру бачить створення у Львові потужної поліграфічної бази, обладнаної сучасною технікою.
«Підприємства, які зараз працюють у Львові, мають чудових фахівців, величезні поліграфічні традиції, але не мають сучасної техніки. Тому ми змушені шукати інші міста, де можемо виготовляти свою продукцію», - зауважив Шейко.
Ще один можливий напрямок роботи - це промоція поліграфічної та видавничої бази Львова в інших містах та країнах.
Форум кластерів організований Інститутом міста. Директор цієї установи Олександр Кобзарєв наголосив, що галузі легкої промисловості та поліграфії мають стати «локомотивами росту» для економіки міста.
«До цих кластерів ми додали кластер освіти. Хоча він не орієнтований на заробляння грошей, але його загальний вплив на економіку міста важко переоцінити», — наголосив Кобзарєв.
Відповідно до стратегії підвищення конкурентоспроможності Львова до 2015 року, пріоритетними галузями економічного розвитку міста були визначені кластери туризму та бізнес-послуг.