У Львові створюють перший добровольчий медбатальйон

Головні новини за 20 листопадаОльга Зеліско, 20 листопада 2014, 19:06 1060 0

Львівські лікарі, які раніше допомагали під час революції на Майдані, створюють перший добровольчий медичний батальйон. Уже мають машини швидкої допомоги та три джипи для транспортування поранених. Наразі влікарський батальйон добирають охочих та збирають склад медикаментів.

«Це будуть професійні лікарі. Ми не знаємо, як юридично це виглядатиме, чи буде боєць підписувати якусь угоду про те, що не матиме претензій, йдеться про меддопомогу хірургічну, навіть на полі бою. І коли він буде вже доставлений в лікарню, то це вже визнаватимуть на державному рівні», – розповів співкоординатор ГО «Допомога армії України» Юрій Дмитришин.

Часто в добровольчих батальйонах кожен медик на вагу золота. Надають допомогу навіть... ветеринари. Та чомусь висококласних фахівців мобілізовують як простих фельдшерів. Тож вирішити проблему має відновлення військових кафедр.

Проте це має бути належна тактична підготовка, переконаний начальник медпункту 24-ї аеромобільної бригади Ярослав Гончарук. Разом із залізною дивізією медик пройшов «пекло Зеленопілля» в липні цього року. Та мобільна медчастина не була готова до таких боїв ні психологічно, ні стратегічно.

«Це було одним з найбільших наших промахів, що ми недостатньо вчилися на військовій кафедрі, навіть, можливо, це не зовсім від нас залежало, а від викладачів. Перший удар, що припав у Зеленопіллі, – це на медичну роту. Після того, аналізуючи, ми зрозуміли більшість своїх помилок, скажімо, медикаменти не мали зберігатись разом, бо вони й згоріли усі разом», – розповів лікар 24-ї бригади.

У Львові медиків запасу готуватимуть у польових умовах фахівці академії сухопутних військ. «Військово-медична академія проводить оці виїзні курси, начитка іде, це, на жаль, на платній основі для студентів, але це необхідно, вони будуть отримувати вже мінімальне офіцерське звання і будуть уже військовозобов’язаними. Паралельно важливо відновити поступово й кафедри», – розповів керівник департаменту охорони здоров'я ЛОДА Богдан Чечотка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук