У Львові ціни на імпортні ліки зросли подекуди на 40%

Lilia Kuzik, 24 березня 20140
У Львові ціни на імпортні ліки зросли подекуди на 40%
фото tyachiv.com.ua
У Львові ціни на імпортні ліки зросли подекуди на 40%

Через стрибки курсу гривні у Львові зросли ціни на імпортні ліки. Якщо курс долара зростає на 10-20%, то ціни на ліки в гуртових розповсюджувачів зростають навіть до 40%, пояснює виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик.

«Подорожчання є. Деякі препарати дорожчають навіть не відповідно до курсу долара. Ми зменшуємо процент націнки. Але на гуртовому ринку немає контролю за цінами. Розумію, що вони купують за кордоном і не знають, як розраховуватись за ліки, бо не зрозуміло, що буде через тиждень. А от з ціною на українські ліки ситуація нормальна», – розповіла Неля Бик ZAXID.NET.

Подорожчання ліків відчутне зокрема тому, що 65-70% аптечного ринку – це імпортні ліки, вважає комерційний директор мережі аптек «D.S.» Наталія Денисова.

«Є залежність ціни від курсу гривні. Але, якщо порівнювати теперішню ситуацію з тим, що було під час кризи 2008 року, то зараз трохи простіше. Але нестабільність спостерігається: у різні дні в різних постачальників на різні медикаменти є стрибки цін. Деякі ростуть на 20%, а в окремих випадках – навіть до 40%. Іноді однак спостерігається зменшення цін», – розповіла ZAXID.NET Наталія Денисова.

З її слів, мережа має власний аптечний склад і певні запаси ліків, закуплених за старими цінами. «Це дозволяє нам згладити стрибки цін. Певне подорожчання спостерігається, але роздрібна ціна різко не виросла», – сказала вона.

Крім того, зі слів Наталії Денисової, хронічні хворі, які вживають ліки системно, також запасаються. «Але паніки та ажіотажу немає», – додає вона.

Щодо українських виробників ліків, вони ще минулого і позаминулого року досить відчутно підняли ціни, додає Наталія Денисова: «Обумовлювали це тим, що на багатьох заводах була модернізація тощо. Значно меншою мірою є коливання цін на ліки українського виробництва, і зі стрибками курсу їх не пов’язують».

ZAXID.NET також очікує коментарів інших аптечних мереж з цього приводу.

Нагадаємо, в кінці минулого тижня курс долара сягнув позначки у 10 грн за долар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук