У Львові утилізовуватимуть використані енергоощадні лампи

Головні Новини за 12 лютогоІрина Панчишин, 12 лютого 2015, 20:30 1360 0

У Львові діє муніципальна програма поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування. Так, завдяки мешканцям та підприємствам з липня 2014 року зібрали понад три тонни відпрацьованих батарейок. Невдовзі розпочнуть утилізовувати люмінесцентні лампи.

Уже зараз спеціальне обладнання для цього робить шведська компанія. Усі елементи мають привезти до кінця року. Забиратимуть лампи у визначених місцях два екобуси.

Така інновація буде доступна не раніше, як на початку наступного року. Бо за українським законодавством потрібно мати ліцензію на утилізацію енергоощадних ламп.

«Це є обладнання унікальне тому, що вся переробка виконується в герметичному середовищі, воно повністю закрите. З лампочки забиратимуть шкло на вторинну переробку, цоколі. Розбиратимуть і люмінофор, на якому осідають пари ртурі. Ця установка окремо відсепаровує люмінофор і далі він йде у дистилятор. Під високим тиском, перепадом температур ртуть вилучається», – розповів співавтор програми з утилізації Оксана Вітик.

Зараз львів’ян просять використаних ламп не викидати, а зберігати їх в упаковці вдома до старту програми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук